Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jó tanácsot adott, hallgassak...

Jó tanácsot adott, hallgassak ez ügyben is az ügyvéd tanácsára?

Figyelt kérdés

Van egy rendőrségi ügy, ami miatt van ügyvédem, ez a saját városomban van, azonban más városban ellenem vád van folyamatba és most folynak a tárgyalások. Dec.10 én lesz a következő, azonban határozathozatal még nem lesz, csak egy tanúkihallgatás, tv-n nézünk képeket, valamint iratismertetés, azaz ítélet vagy felmentés nem lesz, majd következő tárgyalási napon, esetleg február körűl. A bíró elnapolja.


Ebben a vádas ügyben is váltottunk pár szót, és azt mondta az ügyvéd, hogy húzzam halasszam, nem baj az ha húzódik minél sokára, ő sok tárgyylásra jár tudja és jó tanács. Azt is mondta, hogy ha február körűl meg lesz a másik tárgyalási nap, akkor lenne határozathozatal és akkor pedig legyen az, hogy felhívom az orvosom telefonon, hogy szag, ízérzés zavarom van, fáj a torkom és rögtön egy nyomós indok amivel ki lehet menteni, hogy februárról meg elnapolják a tárgyslást megint olyan áprilisra. Akkor, ha ítélet lenne akkormeg fellebbezek és húzódik sokáig, az meg már nem lenne meg 2021-ben, hanem 2022-ben a jogerős döntés.


Ügyvédúr ezt tanácsolta, mert így lehet húzni, úgy hogy közben szabályzatba nem ütközik.


Jól mondta az ügyvéd? Hallgassak rá?


Volt már olyan, hogy az ügyfél nem hallgatott a védőre, ment a maga feje után.



2020. nov. 28. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnek is van egy ügye, 8-10 évet is a nyakába sózhatnak. Ő is húzza már több mint egy éve, volt hogy a bíróság előtt egy nappal beutaltatta magát ideg szanatóriumba, szóval ő is húzza amíg lehet.
2020. nov. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ügyvédúr azt mondta, hogy ebben a helyzetben nagyon könnyen lehet húzni.


Nem kell itt szanatórium meg ilyen.


Mivel vádolják?


Engem rablás bűntett és lopás vétség.


8 év a max kiszabható büntetés.


Ha előkészìtőn lettem volna olyan hülye😂, hogy bűnösnek vallom magam, lemondok a tárgyaláshoz való jogomról, akkor 3 év 6 hónapnál többet nem adott volna a bíró.

2020. nov. 28. 14:58
 3/10 anonim ***** válasza:
Az ismerősöm termesztés miatt van ilyen helyzetben, de ő volt egy évig vizsgálati fogságban, de valahogy ki írta magát onnan, most már csak a bíróságra "vár"
2020. nov. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem.


Én nem voltam letatróztatásban csak 2018. dec 7-ről 8-ra fogdában a rendőrség épületében, azóta szabadlábon.


Viszont én nem követtem el amivel vádolnak, hanem önvédelemből fegyvert használtam, közbe bentròl pénzt tűnt el.


Rámsóztak így egy csúnya rablási ügyet.

2020. nov. 28. 15:16
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát sok sikert kívánok a továbbiakban.
2020. nov. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem unod még Levi?
2020. nov. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Előkészítőn bekellett volna ismerned levike. Illik azt beismerni amit elkövet az ember.
2020. nov. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak nehogy kifigyelje itt a titkos tervedet az ügyész vagy a bíró, Levike!
2020. nov. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Ja akartam is mondani #8. Túl sok mindent elmondott magáról már. Gondolom nem sok tárgyalás van rablásban Békéscsabán december 10.én :D
2020. nov. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A múltkor privátban megkérdezte tőlem, hogy én vagyok-e a csabai ügyész... Sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom, hogy az vagyok. :'D
2020. nov. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!