Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakásátadás előtti költségeket...

Lakásátadás előtti költségeket kinek kell rendezni?

Figyelt kérdés
Adott egy társasház, ahol vásároltam egy ingatlant. 2 év csúszással adták át, de a kötbérről lemondatták a lakókat. Visszagondolva nem kellett volna, de már mindegy. Volt egy gyűlés, ahol állítolag elhangzott, hogy jan 1-től a lakókat érint minden költség. Ezzel szemben nem mehettünk be a lakásba csak heti egyszer(asztalossal, hogy legalább haladjunk, míg az átadás megtörténik.) Márciusban át is adták, ekkor kaptam egy emailt a közös képviselőtől, hogy mennyi tartozás van a lakáson(fűtés,áram,víz) jan 1-től. Írtam, hogy nem vagyok hajlandó ezt kifizetni, ő visszaírta, hogy ki kell. Hát nem tudom mi alapján...kiszámoltam, forintra pontosan minden költséget befizettem azóta, hogy átvettük a lakást, de az első 2 hónap költségeit is le akarják verni rajtam, úgy, hogy inodokolatlanul magas lett a fűtés száma. Az, hogy a munkások mit állítgattak, úgy gondolom nem az én gondom. Közös képviselő csak fenyeget, hogy 8 napom van befizetni, elérhetőséget nem ad az építettőhöz(akivel eddig leveleztünk, kilépett a cégtől és semmi infót nem adtak, hogy lehetne továbbra is elérni a céget). Lehet ebből valami bajom? Hisz papírom van róla, hogy márc x-edikétől van tulajdonomban a lakás.

2020. nov. 28. 15:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ajjjaj jajja jaj.


Ha van pénzed, fizesd ki valahogy a tartozást, ha nincs, irasd szét és fizesd ki apránként. Mindig azt veri az isten akit nem kell. Remélem megoldódik. Sajnálom, kitartás. 😐

2020. nov. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem fogom kifizetni az biztos. A kérdés csak az, hogy ezzel mit tudnak kezdeni? Köszönöm egyébként :)
2020. nov. 28. 16:42
 3/11 anonim ***** válasza:
A végrehajtó elveszi a házad, mielőtt beköltöznél.
2020. nov. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
már beköltöztem :D mi alapján vinné el? A lakás ára ki van fizetve, a rezsi költségeket akarják leverni rajtam, de hivatalosan a tulajdonomban március eleje óta van. Tehát ha bíroságra kerül az ügy, mégis mi alapján tudnák rajtam behajtani azt a költséget, amihez semmi közöm?
2020. nov. 28. 16:48
 5/11 anonim ***** válasza:
Úgy hogy a végrehajtóhoz kerül a tartozásod, aki lefogja a fizetésedből. Ha pedig nincs fizetésed, akkor viszi a házat. Álomvilágban élsz ha azt hiszed hogy te már kifizetted a házat, akkor nem viszik el. Pont így tudja elvinni, hogy már a tiéd. Szóval fizesd csak szépen ki ha nem akarsz problémákat magadnak.
2020. nov. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
van fizetésem, le tudnák vonni. De ha nem az én nevemen volt a lakás, amikor azok a költségek termelődtek, mi alapján tudják hivatalosan rám terhelni?
2020. nov. 28. 17:09
 7/11 anonim ***** válasza:
Volt ingatlanközvetítő?
2020. nov. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem volt
2020. nov. 28. 17:18
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor menj be a földhivatalba, ahol nyilvántartják hogy az adott lakás kinek a nevén volt abban az időszakban. Ott adnak neked egy igazolást, majd azt vidd be a szolgáltatóhoz, akinél a tartozás van, és meg van oldva. Ilyen egyszerű.

Én 23 éves vagyok, 2018 ban vettem egy házat, de volt közvetítő, ő intézte a villany, gáz stb átírását is, az nap mikor megkaptam a kulcsot, akkortól volt a nevemre írva a fogyasztás is.

2020. nov. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
az átírást már elintéztem, csak a lakáson van tartozás amit rajtam akarnak bevasalni, de jó ötletet adtál nagyon szépen köszönöm
2020. nov. 28. 17:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!