Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kellett mentesíteni az...

Miért kellett mentesíteni az autizmussal élőket és az értelmi fogyatékosokat a maszkviselés kötelezettsége alól?!

Figyelt kérdés

[link]


A linkelt cikk alapján a kérdésben nevezett csoportoknak nem kötelező maszkot hordani. Én ezt meglehetősen igazságtalan, felháborító és felelőtlen döntésnek tartom. Véleményem szerint ez az egész nem szól másról, mint hogy néhány hangos, kisebbségi érdek-képviseleti csoport többletjogokat vívjon ki tagjai számára a többségi társadalom tagjaihoz képest és megmutassa, hogy nekik mindent lehet.


Senki sem gondolhatja komolyan, hogy az összes autista és értelmi fogyatékos nem képes a maszkviselésre. Valójában csak egy kis százalékukat érintené ez a dolog, mégis ki lett terjesztve a mentesség mindenkire, akinek papírja van róla, hogy a fenti betegségekben szenved.


A maszkviselés ráadásul elsősorban nem a maszkot viselő egyént, hanem a többi embert védi, így ezek az emberek maszkviselés hiányában tovább fogják súlyosbítani az amúgy is rendkívül veszélyes pandémiás helyzetet.


Nekem az a véleményem, hogy aki nem képes a maszkviselésre, az maradjon szépen otthon és ne menjen emberek közé annak érdekében, hogy ne veszélyeztessen másokat a Covid-19 vírussal.


34/F



2020. dec. 8. 19:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
54%
Azért mert a ketyósok úgy is letépnék magukról és mindennap meg lehetne őket büntetni. Amúgy a sima orvosi maszk semmit nem ér. Tehát ez nem akkora dolog.
2020. dec. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
Jol van Pistike, idaig jo lesz ... most csinalj meg sormintat a vegere es hazamehetsz :)
2020. dec. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező, azért a korodhoz képest elképesztően tudatlan vagy.

Nem vagyok képes leírni neked, hogy hogyan él egy autizmussal élő és/vagy egy értelmileg sérült ember. Neked halvány lila fogalmad sincs, hogy ők mik és mi fán terem a jellemük. Neked nincs értelme ezeket leírni, mert a korodhoz képest tanulatlan vagy, és ez szégyen

2020. dec. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
34%
Esetleg vizsgaltasd ki magadat, hogy nem tartozol-e te is valamelyik csoportba a kettő közül...
2020. dec. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

"hogy az összes autista és értelmi fogyatékos nem képes"

- Ebben az egy mondatban igazad van!

DE! Vannak, akik nem tudják elviselni a változást, új szokást gyorsan felvenni, vagy akár extrém érzékszervi érzékenység miatt nehezen tűrik, ha valami az arcukhoz ér.

Jobban pánikolhatnak a megváltozott légzés érzés miatt, és más hasonló gondok LEHETNEK(!) Volt olyan körlevél, amely pontosan a maszkviselés fontosságára, és módjára hívja fel az autista személyek figyelmét!


Úgyhogy nem az van, hogy en bloc NE viseljenek maszkot az autik, hanem aki nem TUD viselni, annak ne kelljen otthon maradnia.

2020. dec. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
45%
Te beteg vagy! Tudod mi az a szenzoros túltöltődés és meltdown amit ez egyes autistákban kiválthat? Fogaldmad sincs róla milyen problémákat jelenthet ez egy autistának! Tényleg primitív és tanulatlan vagy! Igaza van a hármasnak!
2020. dec. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
71%

Szia

Én is az vagyok és viselek maszkot

2020. dec. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
38%

"Én is az vagyok és viselek maszkot"

Autista? Akkor tudod, hogy más autisták egész máshol vannak a spektrumon, ezért egész máshogy hathat rájuk a maszkviselési kötelezettség.

2020. dec. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

#8

Igen,tudom,tisztában vagyok vele,nem azért ìrtam.

Te is az vagy,és nem tudsz maszkot viselni?

2020. dec. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
A korodhoz képest elég tudatlan vagy. Azoknak nem kell, akik nem tudnak. Tehát. Akik tudják, azoknak viselniük kell, akik meg nem, azoknak értelemszerűen nem kell viselniük. Ilyen nehéz a felfogásod?
2020. dec. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!