Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vissza tudom szerezni a pénzem?

Vissza tudom szerezni a pénzem?

Figyelt kérdés
Marketplace-n vettem egy frédi béni kisautót. December 23-án átutaltam a pénzt. Az eladó azt momdta, hogy 27-én tudja leghamarabb feladni. Hétfőn ráírtam, hogy sikerült-e feladni, de azt írta, hogy dobozt keres neki. Kis türelmet kért. Tegnap óta nem reagál. Mit lehet tenni?
2021. jan. 1. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! A Marketplace oldalt sajnos nem ismerem, de próbálok segíteni. Ha valaki mást tévedésbe ejt vagy tévedésben tart azért, hogy anyagi hasznot szerezzen, akkor csalást követ el. Pl. az eladó valójában el sem akarta adni neked az árut, hanem a kezdetektől fogva csak a pénzt akarta kihúzni belőled, akkor csalást követett el. Ez bűncselekményt. Lehet feljelentést tenni. Ha bankon keresztül utaltad át a pénzt, akkor viszonylag könnyen meg fogják találni. A feljelentésben meg is lehet jelölni, hogy polgári jogi igényt is érvényesítesz, így kaphatod vissza a pénzed. Ahogy látom, csak pár napja nem írt neked vissza, én még várnék néhány napot. lehet, hogy megbetegedett, vagy más fontos dolog közbejött. Ha nem jelentkezik, akkor rendőrségen lehet feljelentést tenni csalás miatt. Azt neked kell értékelni, hogy a pénz, amit visszakapnál, az megér-e ennyi időt, amit erre ráfordítanál.
2021. jan. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Biztos megeri a herchurca par ezer ftert
2021. jan. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ünnepnap van, ilyenkor szerintem természetes hogy nem reagálnak rá. Várj vele pár munkanapot.
2021. jan. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!