Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha benzinkúti boltba / Gyógysz...

Ha benzinkúti boltba / Gyógyszertárba megyek este 8 után megbüntet a rendőr a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Nem elméleti, hanem gyakorlati példákat kérek. Tegnap is 22:30-kor mentem le a benzinkutas boltba, mert a feleségem elfelejtett kólát meg pezsgőt venni. Az olyan 150 m séta oda-vissza, rendőrrel nem találkoztam, ellenben többen petárdáztak az utcán.


Nos mivel a benzinkutak IS meg a patikák IS nyitva vannak, akkor most nagyon nyomós indok ezeknek a meglátogatása? Vagy ha nálam van a munkáltató igazolás, akkor semmit sem szólhatnak akkor sem, ha ez a 2 hely nem esik a munkahely meg a lakás közötti útvonalba? (ahhoz meg semmi közük, épp hogy dolgozok)



2021. jan. 1. 22:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Megbüntet. Az nem nyomós indok hogy mindenféle indokkal szaladgálsz.
2021. jan. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Meg biza, es jol teszi
2021. jan. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%

tipikusan róka fogta csuka, mert ha alapvető élelmiszert kell vásárolnod azt nem tilthatják meg (pl. későn végzel a munkával és zárva vannak már a boltok) viszont nincs a jogszabályban, hogy útba ejtheted-e a benzinkutat erre a célra, és mivel nem kell igazolást kitöltened azért ha boltba/benzinkútra mész, erről nem is kérhet okmányt.


Szóval ha meg is büntet mert olyan a kedve, ne fogadd el, mert egy jogi fórum előtt már nem fog megállni a dolog. Akik petárdáztak azok szégyelljék magukat, az ilyen barmok miatt lesz minden meghosszabbítva/tovább szigorítva 11-én.

2021. jan. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Ha munkahelyed es a lakasod kozt van, akkor szerintem elfogadja.. de hogy kolaert rohangalsz az noszensz
2021. jan. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 árokpart ***** válasza:
73%
Ha gyógyszertár is egyben akkor szerintem nem.
2021. jan. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 árokpart ***** válasza:
100%
Egyébként meg teljesen érthetetlen ez az estltől-hajnalig tartó korlátozás mikor nappal bárhová lehet menni és a munkahelyeken, plázákban és sorolhatnánk csak nagyobb az esélye, hogy a vírus fertőz mintha pár ember este sétál mikor tulajdonképpen szinte semmi nincsen nyitva és az a pár ember aki esetleg tankol a benzinkuton meg vásárol a benzinkut shop-jába az nem tényező a nappali mozgáshoz képest.
2021. jan. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
Nem büntethet meg.
2021. jan. 2. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
hetes akkor igazán belekerülhetett volna a jogszabályba, hogy "Gyógyszertárak fontos gyógyszerek, valamint benzinkúton található boltok alap élelmiszerek beszerzése miatt felkereshetők, azonban a fentieket a blokkal igazolni szükséges"
2021. jan. 2. 10:36
 9/12 anonim ***** válasza:
Este 8 után boltba se lehet menni. Sehová sem. Mi ebből nem világos? Munkavégzés és egészségügyi ellátás miatt hagyhatod el az otthonodat. Minden másért szabálysértést követsz el. Amúgy meg most komolyan. Nem vett a feleséged pezsgőt. Akkor mi van? Nem mentőt nem hívott, mert épp haldokolsz...
2021. jan. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárba mehetsz. Csak a blokkot rakd el.
2021. jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!