Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha itt a két autó ütközik, a...

Ha itt a két autó ütközik, a KRESz szerint ki a hibás?

Figyelt kérdés
2021. jan. 4. 09:32
 1/10 A kérdező kommentje:
2021. jan. 4. 09:32
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát az előzni szándékozó nem volt körültekintő az tény, de szerintem a kikanyarodónak figyelembe kell vennie h nem történik e közben előzés és így szerintem még is csak ő a hibás. De lehet h kresz szerint mind2-en hibásak. Érdekes eset.
2021. jan. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tipikus konvojbaleset. Több autó egymás után, az első kanyarodik, valaki hátul türelmetlen és előz. Meg sem fordul a fejében, hogy vajon miért lassít vagy áll meg a sor.


Mindkettő hibás, az előző mert nem bizonyosodott meg róla hogy előzhet, a kanyarodó pedig arról hogy kanyarodhat.


A kreszben pedig van pár salátaszabály hogy mindig úgy kell vezetni hogy biztonságos legyen, ami mindig mindenkire ráhúzható, így bíró (és ügyvéd-ügyész) függő hogy kit ítélnek el ebben az esetben.

2021. jan. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz kérdés,ennyiből megmondani nem lehet.Ha már elkezdték előzni a menetoszlopot akkor nem kanyarodhatd balra sz autós,csak ha elsőbbséget ad.De a sofőr bele sem néz bele a tükörbe,kvázi vakon kanyarodik.
2021. jan. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A kanyarodó.
2021. jan. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kommetben megmondták, már, oda le van írva, a kamerás autó mert tőle nem látszik, hogy indexelt a G Astra, mindig a kamerás autó a hibás ha BP-i autósok kommenthelyszínelők is jelen vannak.


Egyébként a G Astra mert valahogy úgy van, hogy ha záróvonal van vagy párhuzamos közlekedésre alkalmas út lényeg ahol nem számíthatsz arra, hogy előznek ott leszel vétlen. Sajna ilyen gyakran előfordul , számítani kell arra, hogy előznek és kell használni a tükröt balra és jobbra kanyarodásnál is, ez nem klisé, tényleg kell.


( gyermek voltam amikor mentünk főúton kocsisor, elöl traktor, akkor voltak újak a 2-es Octaviák és egy ilyen előzte a kocsisort traktor meg fordult balra emlékszem, hogy az elején az a targonca villa és a Skoda jobb része centikkel , de nem találkozott ott 1 sec minusz végzetes lett volna, így is maradandó számomra így ha előzök mindig dudálok még busszal is pedig az látható, kanyarodásnál meg min. 2 sec-ig nézem a tükröt, volt már olyan, hogy "sutty" csak elsuhant egy autós záróvonalnál, hiába nem én vagyok a hibás akkor is órákat kell szerencsétlenkedni balesetnél, jobb ha figyelünk, de persze bárki hibázhat).

2021. jan. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem egyértelmű hogy a kanyarodó a hibás. Az előző nem előzhet meg folyamatosan több járművet. Itt viszont folyamatosan előzött, hiszen megelőzte a kamerás autót és a kanyarodót is. Nem döntető el az sem, hogy mikor tette ki az indexet a kanyarodó, a másik autó előzésének megkezdése előtt, vagy a toyota már előzött.
2021. jan. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Kiegészítés #6 vagyok, most hallttam, egy buszos kolléga elé kifutott egy ember elütötte és 2 éve tart az ügy, jogsi bevonva mert meghalt az ember ügyész meg elfogult és 2 éve nem dolgozik a sofőr, fényt eszik kb.. családja tönkre ment.


Ahol nincs jogállam mint itt, ott a vád képviselője is azt csinál amit akar.


Másik buszos meg 1 évig nem kapott mást csak sajnálatot, elesett a néni, 10 hónapig vizsgálták, hogy azért esett el mert a sofőr büntetőfékező miatt satuzott, ha elöl nem ül egy srác aki figyelte a buszos mai napig nem dolgozik, így meg még utólag is kifizették a bérét, de persze Volánnál tilos a fedélzeti kamera..

2021. jan. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 , de előzhet folyamatosan ;). Erre nincs szabály, annyi van, hogy meg kell felelni a 5 kritériumnak meg a 7 méternél hosszabb vagy 3.5 t tömeget meghaladó jármű vagy jármű szerelvénynek úgy kell megválasztani a köv. távot, hogy egy előzést végrehajtó jármű biztonságosan beférjen, pl teherautóval mész egy trakesz után akkor nem mehetsz a seggébe, de csak 7 méternél hosszabb vagy 3.5t + súlyt meghaladó járgánnyal. :)
2021. jan. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

"Nem egyértelmű hogy a kanyarodó a hibás."


Neked nem, mert nem ismered a KRESZt. Másoknak az.

2021. jan. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!