Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Saját telekre kerítés építéshe...

Saját telekre kerítés építéshez kell valamilyen engedély?

Figyelt kérdés

Van egy hosszúkás telek, amin egy út visz be egy házhoz.


Ezt az utat a tulajdonos és egy szomszéd használja, de neki meg van engedve, így tud bemenni, ez már nagyon rég így van.

,,

3 oldalról el van kerítve a telek, vagyis a telken belül a ház körül van kerítés.


Nemrég az út mellett megvettek egy házat, ezen a részen nincs kerítés.


Annyi a lényeg hogy az új tulajok át mászkálnak az útra. Volt olyan hogy a mi kapunkon álltak be, (kinyitotta a szomszéd) oda pakolták le az anyagot. Nemrég egy gyerek ott focizott, rugdosta a kaput, szóltam is neki. Nem nagyon érdekelte.

A telekre is bemászkáltak, bepakoltak, bár ezt tagadják. Pedig látszi hogy le van taposva a fű.


Az út az ő házuk közvetlen hátulja, másképp nem is férnek hozzá csak ha az útról csinálják. Múltkor ott létráztak, nem is szóltam nekik semmit. Az szükséges volt.


De már kezdenek úgy tenni mintha valami közűt lenne. Nemrég annyit láttam hogy 3 ember áll a kapuban, de messziről nem igazán látszódott hogy mi történi. Az emléített szomszéd állt a kapuban és beszélgetett a szembe szomszéddal. Szóltam neki hogy tünés, aztán még ő volt megsértődve...



Nagyon keskeny a telkük, szerintem valami 5-10 méter sincs az egész. De a másik oldalon is van egy pont ugyanilyen bevezető út, de arta valamiért nincsenek rá szállva, az elé pakolták a sok hülyeséget mert újítják a házat.


Az út egy kisebb utca hosszúságú, de én csak egy kis részre raknék kerítést. Oda ahol át mászkálnal. A többi részen szőlővel naggyából el van kerítve. Bár azt kiszedhezik.


Van hozzá bármi közük ha elkerítem? Vagy kell hozzá bármi engedély?


Még annyit írnék hogy nem c típusokról van szó. Egy fiatal srác meg az öccse csinálgatja, de nem itt laknak. Nem azért akarom elkeríteni mert zavarnak, több száz méterre van a ház. Hanem azért mert úgy tesznek mintha az út meg melette a telek is az ő részük lenne.



2021. jan. 5. 15:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Szolgalmi jog van valakinek bejegyezve?
2021. jan. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nincs, a szomszéd csak megbeszélés alapján mászkál be.


Ez nincs hivatalosan lerögzítve hogy neki joga van használni az utat. De velük egyébként jóban vagyunk...


Az új szomszédnak viszont biztos hogy semmi joga használni, ez nem kérdés.


Dehát használja felőlem, az esetek 90%-ában úgyse veszem észre.


Csak ne tegyen már úgy mintha ez természetes lenne. Mintha a kis telkéhez az is járna neki.


Pedig már többször szóltam, de úgy tesz mintha ez neki újdonság lenne...

2021. jan. 5. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!