Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Osztatlan közös tulajdon...

Osztatlan közös tulajdon megszüntetése van folyamatban a bíróságon. Elajándékozhatom olyan személynek a peres eljárás alatt a tulajdoni részemet aki jelenleg nem tulajdonos?

Figyelt kérdés
Mivel nem eladásról van szó így elővásárlási jog nem áll fenn. Csak jogban jártas személyek válaszát várom. Köszönöm.

2021. jan. 6. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Mivel ismeretlenek válaszolnak itt, hiába kéred hogy ki adjon választ. ha tényleg komolyan a valóságot akarod tudni akkor legalább egy olyan oldalon tedd fel a kérdésedet ahol tényleg jogászok válaszolnak, névvel!

de legjobb lenne ha elmennél ügyvédhez. Az ajándékozáshoz úgyis az kell.

Hívj fel egy ügyvédet akit amúgy is megbíznál és kérdezd meg tőle telefonon, hogy mennyiért vállalná el egy per alatt álló osztatlan közös tulajdonban levő tulajdonrészed ajándékozásának intézését.

Ha mond rá egy árat, akkor meg lehet csinálni. Más esetben közölni fogja hogy nem vállalja el mert nem lehet ilyenkor ajándékozni.

2021. jan. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kell jogban jártasnak lenni, elég a józan paraszti ész.


Ha te vagy a felperes a perben, és megszűnik a tulajdonjogod annak az ingatlannak a vonatkozásában amiben a pert indítottad, akkor a bíróság nem hozhat a vonatkozásodban határozatot hiszen már nem a te tulajdonod!


Magyarán: a bíróság megszünteti a pert jogalany hiányában.

2021. jan. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#2 vagyok:


Tehát elajándékozni jogod van, de következményekkel járhat a per vonatkozásában. Kérdés például, hogy a jelenlegi tulajdonosok egyet értenek -e a közösség megszüntetésében, vagy pedig szemben-álló felek?

2021. jan. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok a felperes. Ez egy örökölt ingatlan aminek majdnem kettő tucat örököse van nem is egyenlő arányban. Az egyik bírósághoz ment de nekem már most elegem van az egészből nem ér annyit az egész hogy foglalkozzak vele ezért szabadulnék tőle.
2021. jan. 6. 20:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha te vagy a felperes, ha nem, az állapotot az ajándékozott "megörökli" és a maga érdekei mentén tesz vele azt amit akar.

Tovább folytatja a pervitelt vagy visszavonja a keresetét.

2021. jan. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A 2,3 nem járatos a jogban. Hülyeségeket beszél.
2021. jan. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 Pont ezt mondtam az elején, hogy itt csak tanácsok hangozhatnak el, mivel névtelen fórum, a kérdező nem lehet biztos abban hogy helyes is az a tanács. Lehet hogy a #2-nek igaza van, de lehet hogy nincsen.
2021. jan. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Persze, nem lehet biztos, de a nyilvánvaló hülyeségeket ki lehet szűrni.

Ilyet ír a 2-3 is.

Ha jogban járatos lenne, akkor tudná, hogy közös tulajdon megszüntetése irényt indított perben a bíró konkrétan lesz.rja azon tulajdonostársak óhaját, sóhaját, akik a tulajdonközösséget fenn kivánják tartani. Egy ilyen per ugyanis nem kivánságműsor.

2021. jan. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#2-3, #5-nek:


Ha "Jakabpista" indít egy pert amelynek az az indítványa hogy Jakabpista ingatlanának vonatkozásában a bíróság hozzon határozatot, akkor a tisztelt bíróság nem hozhat határozatot "Galambosgyula" ingatlana vonatkozásában!


Akkor sem, ha az ajándékozás útján került a birtokába!


Új kereset benyújtása lesz szükséges.


Nem vagyok a jogban járatos. XD

2021. jan. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok a jogban járatos. XD"


Az látszik, csak azt nem tudom, akkor minek büfögtél ide hülyeséget?

2021. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!