Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik biztosítónál a legolcsó...

Melyik biztosítónál a legolcsóbb a kötelező drónos biztosítás?

Figyelt kérdés
Megnéztem néhány biztosító árait a kötelező drónbiztosítással kapcsolatban. A legolcsóbb, amit találtam egy évre, az 20.000 Forint a Groupama biztosítónál. Nem azért, de ezt az összeget is eléggé sokallom egy körülbelül 50-60 ezer forintot érő DJI Spark drónra, ami már három éves. Ennél olcsóbb biztosítás van valahol? Én eddig csak drágábbakat találtam.

2021. jan. 8. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

én sem találtam olcsóbbat...

sajnos elég sok költséggel jár ha az ember legálisan szeretne repkedni....

2021. jan. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most én is áttúrtam a netet mégegyszer, és tényleg nincsen olcsóbb. Ez viszont gyakorlatilag pénzrablás. Kismotorra (valami 50 ccm-es Aprilia) ebből a pénzből nálunk a családban kijönne 5 évre való kötelező. Ráadásul én a Sparkot eddig is külterületen használtam, és nem hinném, hogy a fákban/bokrokban akkora kárt tudnék tenni, hogy erre biztosítás kellene (illegális repülésnél amúgy sem él a biztosítás).
2021. jan. 8. 14:21
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
kocsira eshet legális repülésnél is. egy karc egy 20 millios kocsin félmillio forint...
2021. jan. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-mas: én azt értem, de a 50 ccm-es robogómmal is bele tudok hajtani egy 20 millás kocsiba, és akkor nem csak karcolás lesz rajta, mégis olcsóbb a biztosítás. Egyébként meg az új szabály szerint azt írta az e-learning, hogy emberek felett átrepülést (amibe beletartozik a kocsi is) minimálisra kell csökkenteni, és akkor is a lehető legrövidebb idő alatt kell azt megtenni. Légtérengedély nélkül majd csak lakott területen kívül lehet repülni (és nem a külterületi utak felett, ahol az autók mennek), ott meg nem fog rázuhanni semmilyen autóra, mert nincs. Én eddig is külterületen repültem, így tényleg max egy fára tudnék zuhanni vagy nekimenni. Ha meg engedély nélkül merészkednék olyan helyre, ahol ilyen autók állnak, akkor meg nem fedezné a biztosító, mert a repülés nem volt szabályos. Szóval erről ennyit, számomra továbbra is csak lehúzás ez a biztosítás. Az a bajom, hogy konkrétan nem kategorizálták a biztosításokat a repülési formákhoz. Ez a biztosítás szól nekem, aki max magamban tudok kárt tenni, illetve szól annak is, aki egy Mavic 2 Proval a belvárosban légtérengedéllyel repül. Ezt nagyon nem érzem fairnek.
2021. jan. 24. 12:14
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
Abban ewgyetértek, hogy lehúzás, csak próbáltam valami értelmet is keresni benne.
2021. jan. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!