Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha alkalmi munkavállalókét...

Ha alkalmi munkavállalókét dolgozom, ez esetben kötelező e munkaszerződést írásban kötni? Mennyi időt dolgozhatok ilyen bejelentéssel egy hónapban?

Figyelt kérdés
Napi 12 órával, de heti három napot igényel? Öregségi nyugdíjas vagyok, a munkaadó nettó 1400 Ft/ órabért ígér. Nem bruttóban kellene megadni az órabért? Mivel öregségi nyugdíjas bruttó munkabéréből csak a 15%- SZJA kell levonni tudomásom szerint.Üdvözlettel: Judit Salgótarjánból.
2021. jan. 8. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Alkalmi munkánál nincs munkaszerződés. Naponta jelent be téged a NAV felé. Ő mond egy napi bért és azt kapod. Ebből a munkaadó nem von le semmilyen adót és járulékot. Alkalmi munkavállalásnál, ha a napi bér meghaladja az adómentes napi keretösszeget, akkor afelett kell adót fizetni. Ha nem haladja meg, akkor adómentes. Egyébként egy hónapban 15 napot lehet így dolgozni. Mezőgazdasági munkában egész évben. Ha valaki nem nyugdíjas és TB fizetésre kötelezett, akkor mivel ebből, mint korábban írtam, semmilyen járulékot nem vonnak le, így az illetőnek még TB járulékot is maga után kell fizetnie.
2021. jan. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Érte. és köszönöm szépen a választ.Igen napszámosként dolgoznék nettó 1400 Ft/ órabérért egy baromfi termelőnél tojásokat kell összeszedni. Szerintem ez az órabér elfogadható. Ugye? Üdv: Judit
2021. jan. 8. 20:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy nagyon sokan bejelentett munkahellyel nem jönnek ki ilyen nettó órabérre és nem tojásokat szedegetnek... Úgyhogy tedd össze a két kezed, meg leszel fizetve.
2021. jan. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!