Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vissza tarthatja a fizetésem...

Vissza tarthatja a fizetésem a főnököm?

Figyelt kérdés
2 napot táppénzen voltam, eggyik nap be kellett mennem az ügyeletre mert nagyon rosszul voltam. Behoztam a táppénzes papírt, viszont amit az ügyeleten kaptam nincsen meg.de azt mondta az kéne.El se vitte a táppénzes papiromat se még a munkahelyemről pedig már az nap behoztam. 10-e vasárnap, tehát ma meg kellett volna kapjam a fizetést, de nem kaptam. Nem fizet ki ha nem lesz meg az ügyeletrôl a papir?

#munkahely #Fizetés visszatartása #Nem kaptam fizetést
2021. jan. 8. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:
esetleg kérdezz meg egy munkajogi szakértőt. vagy keresd fel munkahelyed hr osztályát.
2021. jan. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahol van HR osztály, ott valszeg nem a főnök utalgatja a fizetést :D


Attól függ mit és hol dolgozol. Meg kitől kapod a fizetést. Én olyan cégnél dolgozok, ahol külön személyügy részleg van és bérszámfejtés, a főnökömnek is ugyan úgy ők számolják el a fizetését, ergo a főnökömnek semmi köze ahhoz, hogy mikor kapok fizetést, és helyes összeget kapok-e. Semmi ráhatása.


Ha ez valami kisebb cég és konkrétan a főnököd / cégtulaj utalgat / adja borítékba, akkor más a helyzet. Tőle kérdezd meg először. Ha te 2 napot voltál táppénzen, mire fel ne fizetné ki a maradék huszonakárhány napot a hónapban, amit ledolgoztál?

Ennyire csak nem hülye senki... Max a 2 táppénzes napot vonhatná le...

A maradék napokon gondolom igazoltan ott voltál és munkát végeztél. Nincs olyan, hogy nem fizet ki...

2021. jan. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!