Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni a barbár...

Mit lehet tenni a barbár emberek ellen, akik ki akarják sajátítani a közterületet, és önbíráskodva fenyegetnek, rémisztgetnek mást? Lassan már nem lehet az utcákon nyugodtan sétálni?

Figyelt kérdés

Csak nagyon hosszan tudom leírni.

A minap szörnyű dolog történt, de lehetett volna sokkal rosszabb is a vége. Sétálni szoktam a lakóhelyem környékén, egy lakótelepről van szó. Meg szoktam állni többször is pihenni, többek között egy félreesőbb részen is, ahol egy óvoda is van, meg egy pár ház van ott is. Lényegében azt csinálom, mint akik futni szoktak, csak én nem bírok futni.


Ezen ominózus alkalommal is kitértem erre az említett részre, általában maximum 10-15 percet szoktam itt tölteni, illetve már csak múlt időben kell érteni. Szoktak itt kutyákat is sétáltatni, meg gyerekekkel szülők is vannak itt gyakran, emellett gyér gyalogosforgalom, olyan, mint egy park. Ahogy szokás szerint haladtam erre pihenni, láttam, hogy ott áll egy ember, középkorú, elég erős testalkatúnak tűnt, de nálam talán alacsonyabb volt. Az arcát nem tudtam megjegyezni. Miután elhaladtam előtte, egy pár másodperc múlva rámszólt elég nyersen, hogy álljak meg. Már rosszat sejtettem.

Megálltam, és megkérdezte hasonló bicskanyitogató stílusban, hogy mit ólálkodok itt az óvodánál. Elkezdtem válaszolni normálisan, meg azt is mondtam, hogy nem foglalkozok az óvodával. De ezt meg sem várta, hogy kifejtsem, rámkiabált fejvesztve, hogy menjek el innen azonnal, és meg ne lásson itt többet, mert különben ellátja a bajomat. De ez utóbbit sokkal durvábban fogalmazta meg. Miközben ezt mondta, már elindult felém, szerencsére nem túl gyors tempóban, én pedig csak annyit tudtam mondani, hogy megyek. Ahogyan bírtam, menekültem. Eleve pihenni sem tudtam, pont ott akartam volna. Sokkos állapotban értem haza.

Szemmel láthatóan nem megbeszélni akarta ezt, hanem engem akart elüldözni onnan és durván megfenyegetni. Úgy beszélt velem, mint egy bűnözővel, holott innentől kezdve neki van elszámolnivalója én felém.


Szerintem bűncselekményt követett el, személyes szabadság korlátozása, önbíráskodás, agresszív fenyegetés. Nyilván nem vártam meg, hogy mit csinálna velem, ha ott maradok. Ha esetleg nagyon meg akart ijeszteni, de nem bántott volna fizikailag, akkor is ugyanott állunk, mert sajnos elérte a célját túlzottan is. De nekem nem úgy tűnt, mintha nem akart volna bántani. Amerikában talán már lőhetnek is egy ilyen helyzetben, amikor valakinek a testi épsége forog veszélyben. Nem tudom, hogy fizikailag erősebb-e nálam, de fényévekkel bátrabb, sőt, ez már vakmerőség a részéről, mert óriási szerencséje van, hogy velem találta magát szembe. Nem tudom, hogy minden száz emberből hány maradt volna ott felvenni vele a kesztyűt, de bizonyára vannak olyanok, akik ennyire bátrak, és akkor ő is pórul járhatott volna, vagy mind a két fél. De ez szerintem a legrosszabb döntés lett volna ebben a helyzetben.


Nyilvánvalóan valami totális félreértés lehet ennek az egésznek az oka, valószínűleg az óvónők nagyon sokszor láttak ott a közelben járkálni meg pihenni, meg a házak ablakából. Neki meg kötődése lehet az óvodához, vagy oda jár a gyereke és ott lakik a szomszédos házban, vagy az óvodában valami gondnok vagy őr, ha van ott ilyen, esetleg az egyik óvónő férje is lehet. Bárki is legyen ezek közül, az óvónők ugyanilyen gusztustalanul viselkedtek, mert ahelyett, hogy megbeszélték volna velem szemtől szembe, inkább a hátam mögött sumák és aljas módon rámküldtek egy vadállatot. De igazából semmi érvet nem tudnának mondani ellenem, mert nem tettem semmi törvénybe ütköző dolgot, ez egy közterület, mert mindvégig az óvoda kerítésén kívül voltam. Ugyan már, miért is mentem volna oda be?


Végleg bebizonyosodott a számomra, hogy az ilyen agresszív barbárok okozzák a Földön a bajok nagy részét. Az ilyenek ellen csak lőfegyverrel lehet védekezni, hacsak valaki nem bunyózik vagy karatézik nagyon jól. Mert beszélni velük nem lehet. Ha viszont pusztán el akart ijeszteni végleg, de nem bántott volna, ahogyan említettem, ez nem szépítene a dolgon. Hogyha teszem azt, netalán összeestem volna az ijedtségtől és meghaltam volna, az az ő lelkén száradt volna.


Vajon mit lehet tenni ebben a helyzetben? Félek már kimenni az utcára, oda erre a részre már nyilván nem megyek, ami nagyon zavar, de nem tudok mást tenni. És mi van, hogyha esetleg valahol máshol szembejön velem, és belémköt? Én nem igen ismerném meg, ahogyan írtam, de ő engem valószínűleg igen. Ekkor már rendőrséget lehetne hívni, de ez újabb bonyodalmakhoz vezetne. Hogyha meg az óvodát hívnám fel, ha megtudnám a számukat, akkor meg lehet, hogy tagadnák a dolgot, ki tudja. Egyelőre csak valószínűsíteni lehet, hogy oda vezetnek a szálak, hogyha már ez a vadbarom annyira félti az óvodát.

Azóta tehát nem megyek arra. Kinek mi erről a véleménye? Tényleg követett el bűncselekményt, és mi az ésszerű megoldás, esetleg volt valakinek hasonló tapasztalata? Nagyon hosszú lett, de muszáj volt kiírnom magamból.


2021. jan. 10. 00:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mondtad neki, hogy akkor most hívunk rendőrt, és vele megbeszéljük. Ha a rendre vigyázott, nyilván nem lett volna ez ellen kifogása.
2021. jan. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

#10 Ezt úgy érted, hogy miért nem álltam le verekedni? Mint írtam, ez a legrosszabb lehetőség lett volna szerintem. Ez teljesen távol áll tőlem. Hát valahogy nem tudom elképzelni, hogy csak úgy megállt volna előttem, hogyha nem megyek el. De ahogyan írtam, nem zárható ki, hogy nem bántott volna, csak nagyon meg akart ijeszteni, de ezt nem vártam meg.


#11 Elvileg ezt kellett volna tenni, ez lenne az igazságos, de ahhoz megint csak meg kellett volna várni, hogy mi lesz. Ő meg mindent akart, csak várni meg normálisan beszélni nem. Viszont ebben a helyzetben, amikor durván kiabálva indult felém, nem lehetett higgadtan gondolkodni. Ráadásul, bár nem volt nála semmi, de a múltkor történt ez a tragikus, rendőrt szúrkáló eset is, és ez is eszembe jutott. Mivel ugye nem ismerem, emiatt kiszámíthatatlan, és sajnos nem tudtam mást tenni.

2021. jan. 10. 09:39
 13/19 anonim ***** válasza:
60%

"ezt úgy érted, hogy miért nem álltam le verekedni?"


Nem, hanem hogy miért nem hívtál rendőrt. Persze lehet, hogy neked megy, és kapsz néhányat, ez benne van, de akkor majd felel érte. Azt kell megérteni, hogy ha megfutamodsz, akkor átengeded a hozzá hasonlóknak a terepet. A szabadságot csak úgy lehet megtartani, ha a szenvedést is eltűrjük érte. Egyébként az erőszakosak fognak uralkodni.

2021. jan. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
És persze be sem mutatkozott, hogy ki ő egyáltalán, miért van itt.
2021. jan. 10. 09:48
 15/19 A kérdező kommentje:
#13 Értem, hát ahhoz messze nem voltam elég bátor, ütésekkel súlyos sérüléseket is lehet okozni, sőt akár halált is. Ez pedig ki a fenének hiányzik? De hogyha netalán máshol is felismer és belémköt, akkor már muszáj lesz valamit tenni. Nekem úgy tűnt, hogy azt a területet védte, ha lehet így fogalmazni.
2021. jan. 10. 09:55
 16/19 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam, azt is mondta, mielőtt fenyegetni kezdett, hogy sétáljak máshol. Tehát emiatt máshol, más utcában elvileg békén kéne hagynia.
2021. jan. 10. 10:00
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt kérdezted, mit lehet tenni. Pl. egy utcával későbbről is kihívhattad volna a rendőröket, aztán együtt visszamentek a fickóhoz, megbeszélni, hogy mi volt a baja, miért volt erőszakos.


Azzal, hogy csak elsétáltál, semmit sem tettél azért, hogy javuljon a helyzet.

2021. jan. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Igen, elvileg ezt kellett volna tenni, de már mint írtam, sokkos állapotban voltam, és fizikailag is ki voltam merülve.
2021. jan. 10. 15:25
 19/19 A kérdező kommentje:
Meg rendőrt sem hívtam soha, teljesen szokatlan helyzet lett volna.
2021. jan. 10. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!