Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek ha nem fizettek ki?

Mit tegyek ha nem fizettek ki?

Figyelt kérdés
December elején dolgoztam diakmunkan másfél hetet. Az iskolaszovetkezet viszont nem akarja elutalni a fizetésem mondván, hogy a diákom már lejárt október 31-én. Viszont az meg lett hosszabbítva december 15.ig utána meg aprilis 9.ig is úgyhogy még mindig érvényes diakigazolvannyal rendelkezem. Mit tehetnék ebben a helyzetben? Hiába beszéltem az iskolaszovetkezettel többször is es küldtem amit az interneten irnak akkor sem akarják elutalni a fizetesem.

2021. jan. 11. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
Szokd meg. :)
2021. jan. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

A diákmunka vállalásának szerintem nem az érvényes diákigazolvány a feltétele szerintem, hanem az aktív tanulói / hallgató jogviszony. Kérj igazolást az iskolából, hogy ott tanulsz, amikor én voltam diák, mindig így ment.


Az már egy más kérdés, hogy a többszöri vészhelyzet módosítás következtében jelenleg érvényes a 2019 / 2020 I. félévi diákigazolvány is közlekedési kedvezményekre.

2021. jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%
Dr. Czeglédy Csaba ügyvéd úr intézte a munkát? Ha jól olvastam valahol ő közvetített ki diákmunkákat, a bért meg elfelejtette a diákoknak kifizetni, a járulákokat meg az államnak. Nagy kópé, még pénzügyminiszter is lehet belőle a Gyurcsány kormányban.
2021. jan. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jelenleg is tanulok, de azt mondták hogyha a sulibol kérek egy igazolást akkor is maximum februárban fizetnének ki,viszont nekem most lenne szükségem a pénzre. És amit még nem értek, hogy egyszer sem írták volna hogy vigyük be nekik az igazolást a sulibol vagy az új diakot hanem konkretan a fizetes elott 1 nappal telefonaltak hogy nem fogok kapni fizetést mert nem vittem be nekik semmit es mar nem is tudok
2021. jan. 11. 21:20
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Vállalkozók sem szoktak fizetni csak elvétve. Ez a bevezető
2021. jan. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!