Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az életfogytig tartó börtön...

Az életfogytig tartó börtön miért kegyesebb, mintha kivégeznék az illetőt?

Figyelt kérdés
Amikor esélye sincs valakinek szabadulni, mert egyértelmű bizonyítékok vannak a bűntettre, mi értelme van hogy valakinek évtizedek alatt veszik el az életét, miközben sokkal jobban szenved, emellett költségei vannak, vagy pillanatok alatt vége az egésznek?
2021. jan. 12. 20:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

Nem az lenne a lényeg, hogy szenvedjen? Bűnhődni van ott, vagy miafene.


Egyébként ritkán ugyan, de előfordult már, hogy évtizedekkel később derült ki egy elítélt ártatlansága. Halálbüntetés esetén esély sincs jóvátenni a tévedést. Életfogytiglan esetén legalább a továbbiakban szabad lehet az illető.

2021. jan. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a rab, aki amúgy halálbüntetés párti, de csak életfogytiglant kaphat gyakran veszi a saját kezébe a sorsát a zárka magányában. Ha meg akar halni meg tudja tenni.
2021. jan. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%
Az lenne a legkegyesebb, ha választhatna. Mint régen is lehetett választani a halál módját, lehetne választani öregkori halált is (= életfogytiglan). És akkor mindenki boldog.
2021. jan. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Tudom hogy van ilyen, ezért mondtam hogy csak végső esetben, amikor nem lehet megváltoztatni az ítéletet, esetleg ha sokszoros visszaeső bűnöző valaki. Plusz ha valaki nem beszámítható, elmebeteg, azokat máshogy kezelik, de ennek inkább súlyosbító tényezőnek kellene lennie. Én a bűnösnek sem szeretnék szenvedés, mert nem vagyok elmebeteg, viszont nem szeretnék vele együtt élni és kockázatnak kitéve lenni. Ha lenne halálbüntetés, akkor sem félnék, mert esélyem sincs rá.
2021. jan. 12. 20:30
 5/19 anonim ***** válasza:

Na azért ne felejtsük el kik kapnak életfogytiglant, feltételes szabadlábra helyezés esélye nélkül


Különösen kegyetlen gyilkosok. Gyermekgyilkosok, családírtók, nőket fèlholtra (vagy holtra) erőszakoló vadállatok. Hidegvérű àllatok


Embernek nem nevezhetőek, így emberi bánásmódot sem érdemelnek.

2021. jan. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

#10 akkor neked elég gyenge hited van, ha azt hiszed, hogy az örökké tartó szenvedése előtt még neked is bele kell rúgnod egyet. Ha soha nem kerülhet vissza a társadalomba, akkor nincs értelme a fegyelmezésnek.


Meg az előbb még az volt az érv az életfogytiglani mellett, hogy nem tudhatjuk, hogy tényleg ő a bűnös. Akkor miért akarsz megkínozni egy olyan embert, akiről nem tudod, hogy bűnös?

2021. jan. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
99,9%-ban zért tudjuk, hogy ő a bűnös. Mit érdemel az aki a gyerekedet megerőszakolja, megkínozza majd megöli?
2021. jan. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
A börtönökben is azokkal kegyetlenkednek a legdurvábban aki nőt vagy gyereket bántalmazott. Aki tényleges életfogytot kap, z ezt különös kegyetlenséggel, előre megfontolt szándékkal teszi. Kkor miről beszélünk? Nincs az a kegyetlen bűntetés amit megérdemelne
2021. jan. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
#12 nem hozza vissza a gyerekemet az, ha kínozzuk az elkövetőt. Meg én nem vagyok annyira bestiális, hogy értelmetlen kínzásokkal, extra infrastruktúrával terheljük a büntetésvégrehajtási intézményeket. Ha véglegesen elzártuk az illetőt a társadalomtól (életfogytiglan, halálbüntetés mindegy), akkor nincs több teendőnk. Nekem elég erős a hitem, és biztos vagyok benne, hogy halál után azt kapja, ami jár, így nincs szükségem arra, hogy annyira vérszomjas, állatias gondolataim legyenek, mint pl neked.
2021. jan. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nincsenek nekem vérszomjas gondolataim. De az a gyerek se érdemelt kínzást, csonkítást, erőszakot, halált akivel esetlegesen végzett. Állatias módon. Ha az én gyerekemmel tenné abban bíznék hogy minden nap legalább 10-szer seggbedugják a börtönben.
2021. jan. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!