Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egészen pontosan mikre lehet...

Egészen pontosan mikre lehet kapni a felsőoktatási felvételi eljárásban többletpontot fogyatékosság jogcímén?

Figyelt kérdés

[link]

Az itt megemlített törvényekben már próbáltam megkeresni, de sehol sem találom.

Nagyon hálás lennék, ha valaki meg tudná mondani nekem.



2021. jan. 12. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ez úgy működik, hogy hivatalos papírod van a fogyatékosságról, amit az területileg illetékes Pedagógiai Szakszolgálat (felnőttek esetében területileg illetékes kormányablak) állítja ki és ad határozatot arról, hogy te fogyatékos vagy, (fogyatékossági támogatásra jogosult vagy)

Ha ez megvan, akkor ezzel külön kell kérni (szintén a fentiektől) egy olyan plusz határozat kiegészítést, hogy te a felsőoktatásban többletpont igénye céljából szeretnél arra vonatkozó határozatot, hogy jogosult vagy-e a többletpontra.

Ezt nagyon hamar megküldik, pár nap!

Én ezt jártam végig nemrégiben.

2021. jan. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Neked a felsőoktatásba is valamilyen módon figyelembe vették/veszik? Tehát kapsz könnyítéseket miatta, vagy nemigazán foglalkoznak vele?

Amik itt vannak felsorolva, azokért mindegyikért járhat pluszpont?

[link]

2021. jan. 13. 08:19
 3/3 anonim válasza:
Nekem az lenne a kérdésem, hogy minden esetben 40 pontot adnak, vagy ez változó lehet ?
2022. szept. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!