Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érdemes lenne ügyvédhez...

Érdemes lenne ügyvédhez fordulni vagy hagyjam a francba?

Figyelt kérdés

Egy kombikazán hibásan lett beüzemelve nem lett EPH csinálva ( tehát nem volt védőföldelés a huzalokon) ebből adódóan 15V volt a zuhanyzba rázott mikor fürödtem.

Mellesleg a kamu EPH-T széttépte ami vélhetően egy okirathamisítás is volt.

Ezt másik szakemberrel megcsináltattam nem olcsón.


A békéltetőtesületnél csak az lett, hogy csináljon a vállakozó egy EPH-T nekem,de hiszem ez már nem kell mert másnak fizettem. Képekkel igazoltam, hogy szabálytalan a bekötése. ( Villásdugóval volt bedugva egy olyan dupla konektorba ahová a mosógép is.

Ráfogta a villanyhálozatomra, hogy nem jó, de villanyszerelő kint se volt + szétégette a falakat. Plexi csővel volt összekötve a dolgok, a kádba folyt a kondenz víz.

Erre a testületnek azt mondta " hát mivel én azt mondtam lesz ablakcsere meg festeni akarok akkor már mindegy" igen csak egy olyan szobában is kiégette a falat ahol már minden kész volt meg nem rögtön utána csináltuk a dolgokat tehát nincs a mai napig se kifestve.


Szeretném tudni ennek van-e értelme ügyvéden keresztül tovább menni vagy csak egy jó tanulópénz volt.



2021. jan. 16. 07:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Tehát felfogadtad a legolcsóbb purdét a Szuperinfóból, most meg kognitív disszonanciád van, és próbálsz mást hibáztatni magad helyett. Nem ügyvédre van itt szükség, hanem önvizsgálatra. A sóherségnek is van határa.
2021. jan. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bocsáss meg neked mi közöd van? Kamarához fordultam ami éppen az ő szakmai hozzáértését kellett volna kivizsgálni.
2021. jan. 16. 07:52
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja és a kérdésre válaszoljál már kösz
2021. jan. 16. 07:52
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Erre bőven rá lehet húzni a foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetést és ha mást nem az eddigi (számlával bizonyítható) költségeid behúzni.
2021. jan. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is érdemes lenne.
2021. jan. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bár #1 brutálisan leegyszerűsítette a választ, de igaza van!


Már a reakciód is világosan mutatja, hogy elkapta a lényeget!

Mi köze van hozzá?


Nos csak annyi, hogy te kérdezted többek közt az ő véleményét is!


A békéltető testület ezt ilyen egyenesen nem fogja a képedbe vágni, majd finomabban tálalják. Egyébként megjegyzem hogy a békéltető testület nem hatóság, így intézkedési jogkörük sincs. A lehetőségeik kimerülnek a beszélgetésben! XD


Amit te keresel, azt "Mérésügyi és Műszaki Biztonsági Hatóság"-nak hívják.


[link]

2021. jan. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6 vagyok:


Annyit még segítek hogy tájékoztatlak arról, hogy ez nem polgári peres eljárás, tehát ne gondolkodj ügyvédben.


Államigazgatási eljárás, a kivitelezővel szemben a hatóság indít köztörvényes eljárást.

2021. jan. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6: Most nem tudom hol számít az a kérdező honnan szerzett szakembert. A szakember dolga (hirdesse magát bárhol is), hogy a munkáját szakszerűen és másokat nem veszélyeztető módon elvégezze.


A szakink nem így járt. Hibásan is kötötte be a készüléket és ezzel még embereket is veszélyeztetett.


A kérdés arra irányul ebben a szituban érdemes-e ügyvédet megkeresni. Igen. (Igazság szerint én már a "békéltető"-beszélgetésre is ügyvéddel mentem volna, hogy "na akkor hajrá"-alapon neki magyarázza ki a szaki a dolgot.)

2021. jan. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#6, #8-nak:


Arra hívta fel a figyelmed, hogy a kialakult helyzet miatt csak saját magad hibáztathatod. Persze ez nem mentesíti a szakembert a felelősségre vonás alól, tehát indíts hatósági eljárást.


Hétkönapian fogalmazva: jelentsd fel.

2021. jan. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Persze, de én nőként mit értek bárminek a szereléséhez? Mit értek hozzá neki, hogyan kellett volna beszerelni?


Villanyszerelő nem volt kint aki az érintésvédelmet csinálta volna + azt mondta nekem azért lett így megcsinálva legyen melegvíz az eph papírom nem ér semmit és eltépte ezt ő maga mondta tanu a szomszéd volt.


Én egy villanyszerelővel csináltattam at epht saját plusz pénzen. Rálettek téve a gázórás részre meg a cirkóra a sárga zöld huzalok érdekes azóta nem ráz.

2021. jan. 16. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!