Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bíróságtól mennyi ideig lehet...

Bíróságtól mennyi ideig lehet kérni a semmis megállapítást?

Figyelt kérdés
2021. jan. 16. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
konkrétan milyen semmis-re vagy kíváncsi?
2021. jan. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Munkaadóm táppénzem alatt levél útján közös megegyezéssel megszüntette a munkaviszonyomat. Szerintem ez egy egyoldalú felmondásnak számít a munkaadó részéről, amelyet csak Ő írta alá. De ami még bosszantó, hogy a táppénzemet ki sem fizette az utolsó hónapot. Egy éves munkaviszonyom volt a munkaadóval.
2021. jan. 16. 13:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezzel munkaügyi bírósághoz kell fordulnod.


De előtte még fuss egy kört a munkáltatódnál.

Nincs olyan, hogy közös megegyezéssel, de csak ő írta alá.

(te írtad ki tegnapelőtt is az erre vonatkozó kérdést???)


A táppénz ki nem fizetése pedig szintén munkaügyi bíróság!

2021. jan. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, a munkáltató nem válaszol tértivevényes levelemre.
2021. jan. 16. 18:25
 5/9 A kérdező kommentje:
És egy éve húzódik ez az ügy. Lehet még munkaügyi bírósághoz fordulni? A táppénz ki nem fizetése és a semmisségre való hivatkozással? Köszönöm szépen a válaszokat.
2021. jan. 16. 18:30
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy évig nem csináltál semmit?
2021. jan. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerettem volna a munkaadóval rendezni az általa közös megegyezéssel történő felmondást, és a táppénzem kifizetését de három tértivevényes levelemre, (amelyeket átvett) nem válaszolt. Mit tudok már tenni? Egyébként Bírósági panasznapon szereztem tudomást arról, hogy a munkaadó jogszerűtlen eljárással szüntette meg, a munkaviszonyomat, a közös megegyezésében. Mindaddig ezt addig nem is tudtam.
2021. jan. 16. 20:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tűnt fel h közös megegyezés nem lehet egyoldalú?
2021. jan. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem. Én hittem abban, hogy a munkaadó(k) tudják a törvényeket és úgy is járnak el minden eljárásaikban. Na, én ebben a tudatban voltam, mindaddig ameddig a bíróságtól megtudtam azt, hogy jogszerűtlen eljárással mondott fel nekem a munkaadóm.
2021. jan. 16. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!