Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen hatósághoz kellene...

Milyen hatósághoz kellene fordulnom ha az iskola csalt/szabályszerűtlenül viselkedett amiből anyagi károm fog keletkezni?

Figyelt kérdés

Kifejtem a konkrét problémámat:


OKJ-ra járok, havi 50.000Ft ösztöndíjat kapok mert 5-ös az átlagom.

Amióta digitális oktatás van azóta az van hogy reggel 8-kor van egy skype-os névsorolvasás majd kiadja a tanár a megoldandó feladatokat, tehát kb 8:10-re vége is van és mehet mindenki a dolgára.


Sajnos múlt pénteken csőtörés volt a házunkban ami miatt áramtalanítani is kellett, tehát nem tudtam 8:10-ig odaérni. Kb 8:30-kor megírtam az osztályfőnökömnek a dolgot de ő a szaktanárhoz irányított, szintén megírtam neki is, vissza sem írt de látta.


Beírt 7db igazolatlan órát, mert aznap 7 óra volt.

Még 1db-ot megértettem volna és le is sz.tam volna, de sajnos 6db-tól ugrik az ösztöndíj.


Igazgatót felhívtam, ő a titkárságra irányított, ők meg az osztályfőnökömhöz. Azóta beszéltem tegnap a szaktanárral, nem hajlandó kivenni az igazolatlanokat, sőt holnap félév zárás lesz így holnap után már nincs esélyem megmenteni az ügyet.


Még nem kaptam meg a januári ösztöndíjat, nem tudom ezt megkapom-e még (lehet igen) de akkor is júniusig 5x50.000Ft tehát 250.000Ft-tól bukok el.


Semmiféleképpen nem hagyom annyiba, szerintetek hova forduljak, mit tanácsoltok?


2021. jan. 19. 06:52
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Ami kimaradt sajnos már nincs 3 nap "szülői" igazolásom mert egyszer voltam temetésen, egyszer esküvőn, egyszer pedig magán fogorvosnál.


Háziorvosom idős és esélytelen hogy adjon igazolást. Régen amikor voltam mindig leszidott hogy pl azért mert folyik az orrom köhögök minek megyek el hozzá (nyilván covid előtt)

2021. jan. 19. 06:55
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Az iskola vezetojet keresd meg es vele beszelj, mielott feljelentgetnel valakit is. Mellesleg elore is jelezhetted volna a tanar fele, hogy nem fogsz tudni reszt venni az oran az allitolagos aramtalanitas miatt (telefonalhattal volna).
2021. jan. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ugyan olvasd már el az egészet.
2021. jan. 19. 07:35
 4/16 A kérdező kommentje:

Jó bocsi lehet ez bunkóság volt részemről.


Leírtam hogy a tanárt nem érdekli, nem is tartanak órát, vezetőség nem segített, osztályfőnök bár segítőkész de mivel nem ő kezeli a tanárok beírásait így tehetetlen.

2021. jan. 19. 07:53
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Vigyél valami igazolást a közös képviselőtől, vagy számlát, vagy akármilyen dokumentumot, amivel bizonyítod, hogy igazad van, és vidd be az igazgatónak személyesen.

A többi órán részt tudtál venni, csak azon az egyen nem? Ha ezt bizonyítani tudod, akkor tegyél írásbeli panaszt az igazgatónál, vagy a titkárságon, ha azonnal nem hajlandó elsimítani az ügyet. Ha ez megvan, akkor jó eséllyel tudsz fellebbezni a döntés ellen, sőt, okirathamisítást követ el a tanár, hiszen csak egy órát mulasztottál, ő meg többet jegyzett. Ekkor ha emiatt bukod az ösztöndíjat, akár polgári peren kártérítést is követelhetsz, konkrétan az ösztöndíjadnak megfelelő összeget, és talán némi sérelmi díjat is, hiszen a téged megillető ösztöndíjad összegéhez x ideig nekik felróható okból nem tudtál hozzáférni, holott jogod lett volna hozzá.

Tehát tegyél írásbeli panaszt, és annak egyik példányát tartsd meg.

2021. jan. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"A többi órán részt tudtál venni, csak azon az egyen nem?"


Kérlek olvasd el, digitális van, 10 perc alatt névsorolvasás van meg feladat kiadása utána mehet mindenki amerre lát. Nincsenek megtartva az órák. Amúgy a feladatokat még aznap leadtam mert osztálytárstól elkértem.


Amúgy nem mehetek be az iskolába, az igazgatót fogom még egyszer felhívni és hát szomorú de nincs más választásom mint elmondani hogy a megfelelő hatóságnál bejelentem az iskolát.


Amúgy szerintem is okirathamisítást követtek így el. Meg az egész nem szabályos.

2021. jan. 19. 08:12
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#6 A digitális oktatás nem azt jelenti hogy 10 percre be kell jelentkezni. Ha ez az amit csinál a tanárod akkor ő hibázik. Ilyen esetben semmi joga igazolatlan hiányzást beírni, hiszen ha kiadott feladatod van arra a napra akkor neked nem is kell a gép előtt lenned.

Mindenképpen beszélj a tanárral újra - udvariasan. Mond el neki, hogy te jelentkeztél a hiba után és ezt igazolni is tudod, tehát kizárólag 1 óra hiányzását írhatja be neked. Ha gyakorlati foglalkozásként egyszerre veszik a 7 órát, most a digitális oktatás alatt akkor sem kezelheti egyben úgy,, mintha nem mentél volna be reggel időben az oktatásra normál iskolai tanítás során.

Ha telefonon nem érti meg, akkor írj neki egy udvarias, de határozott levelet valami olyan szöveggel, amiben leírod, hogy rajtad kívül álló okok miatt nem tudtál a megbeszélt időpontban bejelentkezni, de azonnal megtetted amint lehetett. Az igazolatlan hiányzás nem jogos, mert egy ilyen eset éppen hogy igazolást jelent - ahogy más javasolta, próbáld meg megszerezni a számla másolatát vagy egy papírt a közös képviselőtől, hogy mettől-meddig nem volt áram és miért. Ha a szolgáltatód nem tudna internetet biztosítani éppen, az is igazolná a hiányzásodat ha tudnál róla papírt szerezni.

Mindenképpen hangsúlyozd, hogy ott voltál és a megadott feladatokat elvégezted - ha még nem vagy készen vele akkor sürgősen csináld meg és küld is neki vissza, hogy ezzel se tudjon érvelni, hogy nem végezted a munkádat azért adott igazolatlan órát.

Ha erre nem kapsz pozitív választ akkor EZT az email-t továbbítsd az iskola vezetője felé egy UDVARIAS kéréssel, hogy SEGÍTSEN a helyzetet megoldani, mert neked az ösztöndíjad függ tőle. ÉS ha nem tudja az iskola időben változtatni a hiányzásról a JOGTALAN beírást, akkor tovább kell küldened a levelet a szakképzési centrum vezetőjéhez. DE te ezt nem szeretnéd mert bízol az iskolában és abban hogy a képzés a diákok érdekei szerint történik, nem ellenükben, ahogy TŐLE, az iskola vezetőjétől és magától az iskolától te ezt tapasztaltad eddig. (valami ilyet írj bele amiben sugallod hogy ő eddig jól csinálta, most nem szúrja el, az ilyet szeretik hallani az emberek, nem azt hogy valaki egyből rosszat gondol az addigi munkájukról - még ha valójában úgy is van).

Mindenképpen adj lehetőséget a tanárodnak is és az igazgatónak is arra hogy változtathasson a hozzáállásán, legyél velük kérő, udvarias, de határozott! Az első kirohanás után a legtöbb ember lenyugszik, átgondolja, átértékeli ami történt és ha még egyszer KÉRIK, normális hangon, akkor hajlandó meg is tenni. Csak akkor menj tovább ha elkerülhetetlen, mert akkor már védekező állásba kényszeríted az iskolát és össze fognak zárni. Most még az igazgató hajlamos lesz a tanár ellenében neked adni igazat, de ha az iskolát jelented fel, ott inkább az iskolát fogja védeni, akár úgy is hogy te rosszul jársz.

2021. jan. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi ez alapján megfogalmaztam az emailt amit el is küldtem előbb. Reméljük a legjobbakat.
2021. jan. 19. 11:47
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Majd írd meg a fejleményeket!
2021. jan. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerezz valami hivatalos papírt/igazolást a csőtörésről meg az áramtalanításról és először az iskolával próbáld megoldani a problémát, hogy töröljék az igazolatlan órákat.

Ha az iskola nem hajlandó segíteni, akkor beszélhetsz ügyvéddel hogy mit tanácsol.

2021. jan. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!