Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kijarasi tilalmat miért...

Kijarasi tilalmat miért utáljátok?

Figyelt kérdés
Nekem pl bolti dolgozóként tök jól jön, hogy nem 10ig, hanem 7ig kell dolgozzak. Este meg nem is nagyon járnék már sehova

#kormány #bolt #jog #tilalom #Kijarasi tilalmon
2021. jan. 22. 09:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
mert értelmetlen ostobaság, meg mert mindig akkor mentem el futni amikor elaludt a gyerek (tök egyedül, kihalt helyre) na és ezt most nem thetem meg, nem hiszem hogy ettől kevesebb lesz a fertőzött...
2021. jan. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%
Nekem kifejezetten szimpatikus húzás, hogy harmadszor már nem kellett végig néznem hogyan lövik le a Benő bácsit, hanem Peter már eleve Pókemberként kezdi a történetet, Ez jó lépés volt az MCU-tól.
2021. jan. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Jó, ezt a részét én se értem, de ettől eltekintve szerintem tök jó hogy egységesen, mindeki hazamehet a melóból 7orakor.
2021. jan. 22. 09:20
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

A kijárási tilalom nem zavar. Most még. Nyáron biztosan jó lenne elmenni 8 után is.

Az sokkal jobban zavar, hogy minden zárva van, ahova mennék. Szóval, ha lehetne menni pl. kondiba, színházba, hangversenyre, de csak 8 előtt, azzal ki lennék békülve.

2021. jan. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
LOL. A Pókemberes választ nem ide szántam bocs. :D
2021. jan. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 LazyJones ***** válasza:
100%
Nekem annyiból zavaró, hogy miután egész nap dolgozom, mire végzek a melóban, mindent 1-2 óra alatt kell összehozni, közlekedéssel és hazaéréssel egyetemben. Ha csak annyi változna, hogy este 8 helyett 10kor kezdődne, már fele annyi problémám nem lenne az egésszel.
2021. jan. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ember szeret társas életet élni, kulturális igényeit kielégíteni, étterembe járni, sportolni, és nem az órát nézni, hogy 8-ra haza kell érni, mint egy taknyos tizenéves, teljesen értelmetlenül, ezért utálják.
2021. jan. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
1%
Engem igazából nem zavar, amúgy sem jártam semerre.
2021. jan. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%
Mert egy értelmetlen fos és csak azért van hogy az emberek ne tudjanak közösségi életet élni ami nagyon nem egészséges pszichológiailag.
2021. jan. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%

Azért zavar, mert alapvető emberi jogokat korlátoz és eddig senki nem tudta alátámasztani, hogy a vírus elleni védekezésben bármilyen hatása lenne. Ennélfogva ez csak ez a rendelkezés csupán visszaélés a különleges jogrenddel.


De ha csak a gyakorlati oldalát nézzük - mert az emberi jogokat úgy látszik, sokan már feladták a vírus elleni háború oltárán - akkor is teljesen irreális este 8-tól kezdeni. Mégis hogy jött ez ez időpont?


Egyébként szerintem két oka lehet ennek a kemény kijárási tilalomnak:

- nagy volt a nyomás a kormányon, az emberek kifejezetten kérték a kemény korlátozásokat, hát betolt egy este 8-as kijárási tilalmat, ami az 50-es éveket idézi, szóval tényleg elég keménynek hat, még ha a járványra nincs is hatása,

- nagyon úgy tűnik, hogy a kormánynak most bejön ez az "azt csinálunk, amit akarunk" dolog, úgyhogy csak azért sem törlik el, mert a különleges jogrenddel addig élnek, amíg csak akarnak (meg hát beismerni egy tévedést sem a kormány erőssége)

2021. jan. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!