Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A bíró, ha elítél, akkor nem...

A bíró, ha elítél, akkor nem megy a középmérték fölé?

Figyelt kérdés

Van egy büntetőperem rablás bűntett és lopás vétség egyben, ami 2-10 évig (szabadságvesztés) terjed. Halmazat.


Nyilván mindent szem előtt tartok, hogy a bíróság:

1.Elítél rablásért és lopásért

2.Megválgoztatja a vádat.

3.Hatályon kívűl helyezi.

4.Felment

5.Csak egyik vád alól ment fel, a másik miatt nem.


A legroszabb esetben elítél elsőfokon.

A középmérték 5 év.


Tegnap voltam az ügyvédnél, nem aki kirendelt az ügyben, hanem itthon aki már szinte haver, fiatal, vagány és tegeződünk. Azt mondta, hogy benne van sajnos a pakliban, hogy rablásért elítélnek, de nem biztos.

Mondtam neki, hogy tisztában vagyok azzal, hogy mivel tagadom, mert nem követtem el, ezért ha bűnös leszek, nem lesz enyhítő. Feltérképeztem, hog ha elítél a bíró enyhítő körúlmény nincs egy sem esetleg az idő múlása, súlyosító pedig van, mert többször voltam büntetve vagyon elleni bűncselekmények miatt és mindtam az ügyvédnek, hogy a bíró vagy a max 10 évet fogja adni vagy kicsivel alatta, 9 körűl.


Erre ügyvédúr azt mondta, hogy nem kapok se 10-est se 9-et, az 5 év középmértéktől nem kapok többet.


Ügyvédúr ezt mondta, azonban itt is megkérdezem, hogy ha elítél nem fog többet adni a középmértéktől vajon?


Csak normális választ kérek.



2021. jan. 22. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom a haverod mire alapozza, hogy nem mennek a középmérték fölé. Jobban jársz, ha a 8-10 évvel számolsz.
2021. jan. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2-10év középmértéke 6év és személyi,elkövetési körülményektől meg még 1000 dologtól függ hogy mekkora büntetést szab ki a bíró
2021. jan. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Levike, le fognak sittelni
2021. jan. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15 év és négy hónapot fogsz kapni.
2021. jan. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Egyébként a debreceni sátorból történt lopás ügyben ugye gyanusitott vagyok és novemberbemn amikor meggyanusitottak azt mondta a nyomozó hogy lehet a sátor ügybe is letöltendőt fog indítványozni az ügyész hogy a bíró letölzendőre ítéljen, mert fent áll a bűnismétlés veszélye nálam és ha elítél a bíróság akkor letöltendőt ad, mert csak az tart vissza.


Ügyvéd szerint ekkor se mondott jót a nyomozó mert szerintük mivel színes a múltam fennáll a bűnismétlés vedzély de emiatt nem fognak letöltendőt adni vacak 25 ezerért.

2021. jan. 22. 18:03
 6/10 anonim ***** válasza:
pedig kaphatnál letöltendőt, legalább pár évig nyugi lenne ebben a kategóriában :D
2021. jan. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 pont írni akartam 🤣
2021. jan. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Egyébként az este 20 óra előtt 5 perccel egy edzőterem öltözőjébe véletlen benyitottam, és azt hittem wc, de láttam öltöző és bent öltöztek a néger külföldi diákok, de azt se vették észre, hogy benyitottam.

Én a wc-t kerestem nem lopni akartam.

Oda volt kiirva a multkor az ajtóra, hogy ne lopjon valaki.

2021. jan. 22. 18:43
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem értem miért mindig ezzel jösztök.
2021. jan. 22. 18:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi meg nem értjük te miért lopsz.
2021. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!