Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gumilövedékes pisztoly hordási...

Gumilövedékes pisztoly hordási engedéllyel hordható, de csak kizárólag gumi nélkül. Milyen büntetésre számíthatok, ha teszek bele lövedéket is?

Figyelt kérdés
Tehát ha kőzterületen lebukok vele igazoltatáskor.
2021. jan. 22. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
50000 forint és a pisztoly+lövedékek elkobzása. Esetleg szabálysértési feljelentés. Bár ha csúsztatsz egy deák igazolványt a kékeknek 99%-ban szemethúnynak majd fölötte. Amúgy én inkább a gáztöltényt ajánlom, önvédelemre (kültéren) sokkal jobb és szerintem még inkább elriasztó a hangja miatt.
2021. jan. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Ja, és a gázlövedékesre kérhetsz 18 felett büntetlen előélettel viselési engedélyt pár ezer forintért.
2021. jan. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

"Bár ha csúsztatsz egy deák igazolványt a kékeknek 99%-ban szemethúnynak majd fölötte."


Ezt melyik akciófilmben láttad? XD

Ja egyébként totál hihető hogy a rendőr szaros 20ezer Ft-ért kockáztatja az állását, és a tiszta erkölcs bizonyítványát.

2021. jan. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
#3 Te nem tűnsz tapasztalt embernek. Ne vedd sértésnek, de én többször is láttam saját szememmel, hogy rendőrök bedugják a szondát az ablakon, aztán gyorsan kiveszik valamilyen pénzjeggyel együtt. Ez nem csak a magyar rendőrökre igaz, és nem csak a rendőrökre. A korrupció bizony él és köszöni jól van.
2021. jan. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tehát csak 50ezer plusz elveszik a fegyvert. Ez esetben hatásos lehet a hordása. Évente max 0.5x igazoltatnak. 2 évente egy fegyver belefér nem?

Hozzáteszem, 3éve állítottak meg utoljára egy gyors szondázásra.

2021. jan. 22. 19:46
 6/11 anonim ***** válasza:

@19:46


Valószínű nem is egy rutin ellenőrzéskor buknál meg, hanem mikor használni kell. Tudod Magyarországon eldörren egy "fegyver" vagy valami annak tűnő, már az ország összes TEK-ese ott van helybe.


"2 évente egy fegyver belefér nem?"

Visszaeső elkövetés mint súlyosbító tényező, ilyenről még nem hallottál mi?

2021. jan. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

19:51

De igen tisztában vagyok a visszaesés fogalmával.

Nem pisis hülyegyerek vagyok aki álmodozik.

Egy hatásos megoldást keresek önvédelemre. Az alkatom sajnos nem engedi, hogy ketté rúgjam a vasbetont is.

Aztán igen, most olvastam hogy megöltek egy fiatal srácot aki gumilövedékessel próbálkozott...

2021. jan. 22. 19:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha önvédelemre kell, gázpisztolyt vegyél inkább
2021. jan. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kovpet ***** válasza:

"de csak kizárólag gumi nélkül"


erre egy jogszabályi linket légyszi

2021. jan. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem kell jogszabály.

A legtöbb gumilövedékes simán riasztófegyvernek minősül. Egy jogi kiskapu, hogy gumit lehet bele tenni.

2021. jan. 31. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!