Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem kötelezően épült...

Ha nem kötelezően épült járdám van a házam előtt, kell-e takarítani?

Figyelt kérdés

A városiak valószínűleg megszokták hogy mindkét oldalt van járda, falun az esetek többségében nincs, csak az egyik oldalt.


Én azon az oldalt lakok ahol nincs, azonban aki építette a házat ide mégis tett le egy kis járdát, tehát csak a házam előtt van ezen az oldalon.


Tehát a közlekedés nem megoldott ezen az oldalon így itt rajtam kívül igazából nem járhatna senki, egyik szomszédnál a járda helye be is szokott lenni vetve amúgy nyáron, most nyilván hó takarja.


Van egy haragosom az utcában aki megfenyegetett ma reggel hogy majd eljátsza hogy elesik a járdán mert nem takarítottam el a havat és hív rendőrt meg mentőt stb.

(Röviden annyi hogy ő akarta anno megvenni a házat de nem volt elég pénze így jöttem én)


Gyorsan ma letakarítottam, de ha holnapra megint leesik a hó és ez az őrült reggel mikor még nem keltem fel eljátszana egy ilyet, megbüntetnének?


Igazából fel is szedethetném a járdát mert ezen az oldalon nem kötelező, de nem akarom csak emiatt mert van egy idióta az utcában.


2021. jan. 25. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van járda, le kell takarítani az utcafronton.

Ha pedig az ember elzuhan hajnali 4-kor, akkor nem lesz belőle semmi bajod, mert nem elvárható tőled, hogy ilyenkor takarítsd el a havat.

Korán reggel érdemes megcsinálni, akkor még nem taposták össze és sima seprűvel le lehet seperni 2 perc alatt. Délután már hólapát kell és addigra talán már összetörte magát a mama a gyógyszertár felé csoszogva.

Egyébként a szomszédnak megmondanám, hogy jó, lehet ghehcizni, de akkor te meg feljelented xyz dolog miatt, amit meg ő csinál. Szóval csak akkor kezdjen bele egy feljelentősdibe, ha be is tudja fejezni.

Itt is van hasonló, amikor felsoroltam neki a 25 szabálytalanságot a portáján, amiért lehetne menni a jegyzőhöz, rögtön elvonult morogva. Azóta kussol. Mindenkinek vannak dolgai, amik miatt jobb, ha meghúzza magát. Mindenkinek.

2021. jan. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Alapvetően úgy van járdám hogy nem kötelező ezen az oldalon, és mivel az egyik szomszédnál még az ösvény sincs meg így itt nem igen közlekedhet senki, "dead end".


Vagy nincs kivétel? Mondjuk ennyi erővel jobban járok ha felszedetem és majd bevetem fűvel ahogy végig van az esetek 90%-ban, bár van ahol csak föld, van ahol ugye még be is van vetve...

2021. jan. 25. 10:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen idióta fenyegetésekkel nem kell törődni. Haragosodtól úgyis megkérdezik majd, hogy mit keresett azon az oldalon, ahol nincs is folyamatos járda, tehát a "normálistól" eltérő oka lehetett, netán illetéktelen behatolási szándék stb.
2021. jan. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3: ha nincs összekötve a járda, akkor nincs oka ottjárni, úgyhogy nehezen játszhatná el, hogy csak úgy elesett


Hacsak hozzád nem jön látogatóba, de azt gondolom nem szokott.

2021. jan. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a helyi szabályozásokat. Errefelé az egyik oldalon kötelező a járda, hogy az emberek ne az úttesten közlekedjenek. Sarokházam van, ezért van munka vele bőven:


Az ingatlantulajdonos közterület tisztán tartásával kapcsolatos feladatai a következők:

"az ingatlan közterülettel érintkező, telekhatárai mellett meglévő járdaszakasz (járda hiányában, illetőleg ha a járda mellett zöldsáv is van, az úttestig terjedő terület, beleértve a közúttal párhuzamos nyílt csapadékvíz-elvezető útárkok és a kapubejáróknál épített átereszek, valamint a gépkocsibejárók területét is) tisztán tartása, a csapadékvíz zavartalan lefolyását akadályozó anyagok és más hulladékok eltávolítása, fű (egyéb növényzet) rendszeres nyírása és gondozása, hó- és síkosság-mentesítése"


Szóval ebben benne van a veled szemben lévő füvesített terület hőmentesítése is és a járdád is, még ha fel is szeded a betont. De ez önkormányzatonként változó, érdeklődni kell.

2021. jan. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szórd fel sóval jó vastagon,akkor néhány centi hó nem fog megmaradni rajta.és szedesd fel a járdát.
2021. jan. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A házad előtti részt rendben kell tartanod. Lényegtelen, havat, vagy méteres füvet kell eltakarítanod.
2021. jan. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!