Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azzal sértek valami törvényt,...

Azzal sértek valami törvényt, ha saját házamban pucéran nyitok ajtót jehova tanúi előtt?

Figyelt kérdés

2021. jan. 27. 19:29
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
69%
Nem feltétlen biztos azért csönget valaki, mert be akar jönni, és lehet, hogy fontos dologért keresnek. Elég gyanakvó környéken lakhatsz, ha soha senkinek nem nyitsz ajtót, csak aki előre bejelentkezett. Mi van, ha hivatalos ügyben keresnek?
2021. jan. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
69%

31

Milyen hivatalos ügyben? Hála Istennek nincs bajom a törvénnyel, úgyhogy nyugodtan teszem le a fejem.

Nem lakók gyanakvó környéken csak egyszerűen nem érdekel ki vagy mi van odakint. Én sem szoktam idegenekhez beállítani, de még ismerősökhöz vagy rokonokhoz sem ha előre nem szólok.


Idegeneknek nem nyitok ajtót, mert nem is érdekel ki az. Ha fontos akkor felhív vagy hagy üzenetet.

2021. jan. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
62%
Nem sertessz semmilyen torvenyt ! A lakason belol vagy es nem te hivtad oket !
2021. jan. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
79%

Milyen hivatalos ügyben? :D Postás soha az életben nem hoz neked olyan levelet, amit csak személyesen tudsz átvenni tőle?

Hála Istennek nincs bajom a törvénnyel, úgyhogy nyugodtan teszem le a fejem. --> Ez már önmagában is gyanakvó mentalitásra utal, hogy neked hivatalos ügyről ez jut kapásból az eszedbe...

A becsöngetés pedig nem beállítást jelent. Tipikus magyar mentalitásod van, hogy az a hibás, akihez becsöngetnek és merészel ajtót nyitni, véletlenül sem az, aki kérés nélkül odajön sokadjára is, úgy, hogy meg lett kérve, hogy ne tegye. Minek ehhez felírni címet? Sokszor kijöttek már, amúgy az egész lakótömbben senki nem volt rájuk kíváncsi, kisvárosban laktam, központi helyen, bőven tudták, melyik az a városrész, ahol nem vevők rájuk.

Egyébként nem kell meztelenül ajtót nyitni, kérdező. Egy volt tanárnőm, mikor megtudta, hogy a gyerekeit téríteni akarta egy ilyen amíg ő nem volt otthon, mikor legközelebb kijöttek olyan ordítással és kiosztással zavarta el őket, hogy soha többé még a környékre se mentek ki a JT-sek. Na nem volt alpári, de kiabálva számon kérte, amit a gyerekeinél csináltak térítést és riogatást. Semmi felírás nem kellett, a határozott elküldésből értettek.

2021. jan. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
27%

34

Nem, még nem hozott. De hála Istennek olyankor is van lehetőség hogy személyesen a póstáról vagyem ki.

2021. jan. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes ember vagy, hogy neked soha, semmit nem hozott ki életedben a postás, se egy csomagot, se egy levelet, se munkához egy erkölcsi bizit. :) Azért mindent már én sem hiszek el. Ha pedig van lehetőségem átveszem egy perc alatt személyesen, és nem rohanok a postára a tömegbe, főleg nem a mostani, vírusos szituban.
2021. jan. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
29%

36

Ez van. Csomagot a póstán veszem fel, levelezni életemben nem leveleztem. Számlákat bedobja a póstaládába. Nem vagyok magyarországi, most hallok először "erkölcsi biziről" aminek most olvastam utána. Nálunk is van hasonló, a rendőrségen kell kivenni, csak nem így hívják. Munkát tekintve pedig saját családi vállalkozásunk van.

Örvendek hogy átveszed :) nagyon jól teszed. Minden jót!

2021. jan. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
100%
A posta rövid o.
2021. jan. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
80%

38

Köszönöm. Én örvendek ha így is le tudom írni. Mivel nem magyar az anyanyelvem, büszke vagyok, hogy ennyire is helyesen tudok írni

2021. jan. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, jól van most már, a kamuzásból is legyen elég! Persze, te soha ajtót se nyitsz senkinek aki nem jelentkezik be előre, soha nem jött leveled, postástól soha nem vettél még át semmit, azt se tudod, mi az az erkölcsi bizonyítvány, nem is vagy magyarországi és még az anyanyelved se magyar... Persze, én meg az angol királynő vagyok álruhában... Ahhoz képest egyértelműen magyar az anyanyelved, szimplán csak nem tudtad a szót leírni, ezt levágja bárki. Persze, nem is magyarországi ember annyira unatkozik, hogy ennyi kommentet unalmában rászentel egy unatkozó kérdező GYK-s poénkodására... Értem én, hogy ez egy névtelen fórum, de azért ennyire ne nézzük már hülyének a másikat!
2021. jan. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!