Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azzal sértek valami törvényt,...

Azzal sértek valami törvényt, ha saját házamban pucéran nyitok ajtót jehova tanúi előtt?

Figyelt kérdés

2021. jan. 27. 19:29
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
79%

40

Igen kedves. Romániai szász vagyok, a feleségem magyar, ezért tanultam meg magyarul 20 éve. Nem kamuztam semmit de rád bízom mit hiszel.

Biztos téged nagyon furdal a kíváncsiság hogy ki csöngethet, de engem nem érdekel. Ha ismerős, barát akkor felhív. Ha nem, akkor nincs dolgom vele. Ha csomagot rendelek, rendszerintarról tudok hogy jönni fog (vagy felhívnak) és ebben az esetben nyilván kinyitom.

Nálunk nincs "erkölcsi bizonyítvány" hanem "adeverinta de adecvanta pentru servicii publice" van, tehát lefordítva "közösségi munkavégzés alkalmasságáról szóló igazolás". Ezért nem értettem, elnézést.

Nagyon örvendek, ha fenn tartod a levelezés szép hagyományát, én nem gyakorlom, soha nem is leveleztem senkivel. De ez szubjektív, tényleg.


Én azt sem bánom ha a pápa vagy, csak ne eröltesd a hülyeseged.

Nem néztelek hülyének. Sajnálom, ha te ezt érzed. Én használom ezt a fórumot, mert magyar közösségben élek és ezt a nyelvet naponta használom, így nem ockodok tőle, csupán nem beszélem tökéletesen és a helyesírásom sem tökéletes. De ez van. Nekem így jó.

2021. jan. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
73%

A milyen hülyeségem erőltetem? :) Mondja ezt az, aki szerint az erőltetett, riogató térítéssel semmi gond nincs, hanem azzal van probléma, aki ajtót mer nyitni, kb. tipikus "minekmentoda" mentalitás, ja és persze ha hivatalos levele jön a másikkal az csak azért történhet, mert az illetőnek baja van a törvénnyel... :)

Szóval aki van annyira spontán, hogy csöngetésre / kopogtatásra ajtót nyit, azt furdalja a kíváncsiság... Tudod, vannak szomszédok is a világon, akikkel jóban vagyok, lehet, hogy ők szólnak, mert kell nekik valami, történt náluk valami, hoznak valamit kedvességből, stb. Jé, létezik ilyen is, hogy összetartó közösség, nem csak befordult, mogorva emberek.

Ha pedig én idegen országban lakom, akkor igyekszem annak az országnak a nyelvét és a helyesírását a lehető legjobban megtanulni, nem letudni azzal, hogy jól van az úgy nekem.

2021. jan. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
100%
* másiknak
2021. jan. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
82%

42

Nem is ismersz, de mogorvának nevezel. Gratula.

Ok,az igaz hogy létezik ilyesmi, bár mi, a szomszédok nem csengetünk be csak úgy egymáshoz. Ha meg akarunk valamit, tudjuk egymás telefonszámát. De mindegy is.

Nem lakok idegen országban. Romániában lakok a feleségemmel együtt, aki erdélyi magyar. És engem egy nyelv sem érdekel annyira, hogy a lábamat törjem érte. Nekem így jó, tudok érvényesülni és akinek nem tetszik, az kerüljön el.

2021. jan. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
100%

Mondtam én azt, hogy te konkrétan mogorva ember lennél? :) Nem. Azt írtad, felétek nem szokás ajtót nyitni csengetésre / kopogásra. Kollektíven írtam, hogy ezek szerint ott mogorva emberek élnek szavaid alapján.

Ha valaki itt lakik a szomszéd lakásban miért hívna telefonon, ha csöngetnie ingyenes? Nem szórjuk csak úgy a pénzt ilyenekre, és nem szakad le a lábunk 2 métertől.

És engem egy nyelv sem érdekel annyira, hogy a lábamat törjem érte. --> Neked a jó helyesírás a lábtörés kategóriája? :D Tudod, ez jó esetben csak igényesség kérdése. Na ha valamihez, hát ehhez gratula! Szia!

2021. jan. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
32%

45

Nem mogorva emberek, hanem olyanok, akiket nem érdekel ha idegenek állnak kint az utcán és be akarnak jönni. Ha barát vagy ismerős, akkor az szól.

Szórni a pénzt? Mire?

Miért szólna? Talán mert mifelénk alapvető illem, hogy meg kérded, alkalmas-e. Nem csak úgy beállítást valakihez. Mert lehet nincs kedved a pofáját látni, lehet épp fürdés, vagy az asszonyok fekszel. De az is lehet, hogy el vagy foglalva, dolgozol, késés én vagy. Na de mindegy, biztos van ahol kérdezés nélkül mennek át egymáshoz az emberek.

2021. jan. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
100%
Telefonálgatásra, amikor a másik méterekre lakik csak. Korábban írtam, hogy a becsöngetés nem egyenlő azzal, hogy beállít valaki. Ez nem azt jelenti, hogy be is jön / átjön kérdezés nélkül. Ez a pofás kijelentésed azonban szinten aluli, az én szomszédaimnak nem pofája van, és nem illetlen emberek!
2021. jan. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
35%

47

Elnézést, nem tudtam hogy neked akkora telefonszámád van, hogy nem tudod fizetni. Így máris érthető.

2021. jan. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
76%
Ez de gáz, főleg, hogy egyre kevésbé tudsz érvelni bármi mellett is, csak szalmabábozol. :D Érdemben már nem is reagálsz semmire, mert nem tudsz. Nem, az igazság csak annyi, hogy itt nem befordult, mogorva emberek élnek, akik telefonálni kényszerülnek akkor is, ha a másik csak öt méterre lakik és csak egy percig szólna valamit. Persze lehet, hogy Romániában ez a keserűség dukál.
2021. jan. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
96%

49

Mi a gáz? XD hogy nincd kedvem osztani a semmit? A kérdéshez nem tartozik hozzá a gyerekes vitának, a kérdező nem érdekli valószínűleg. Másrészt tétje sincs így érvelni sem akarok, mert minek? XD

Keserűség? Jesszusom de tipikus "mit csinál a szomszéd" ember vagy...minket nem érdekel hogy mit csinál a szomszéd, mindenkinek megvan a maga baja és ha zavarni akarjuk a másikat a mi gondjainkkal, akkor igen, szólunk neki, hogy alkalmas-e hogy átmenjünk.

De mindegy, kérlek ne untassuk itt az embereket

2021. jan. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!