Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha összeházasodok a saját...

Ha összeházasodok a saját házam a feleségemé lesz?

Figyelt kérdés

Lehet rossz kategóriába írok, de a kérdés a következő lenne.

Vettem egy házat hitelre 4 éve, még 11 évig fizetem (tervezek előtörleszteni, de vegyük azt, hogy nem fogok).

Van egy barátnőm már 2 éve. Most még egyetemre jár, de amiután elvégezte, olyan szakmája lesz, amivel többet fog keresni, mint én.

Az a kérdésem, hogyha összeházasodunk és ugyan az én számlámról utalom a hitelt, akkor is az övé is lesz, mert többet keres nálam? (Nyilván a költségeink többségét ő fogja gondolom állni.) Ha kevesebbet keresne nálam, akkor gondolom az enyém maradhatna, mert házasság előtt szerzett vagyonnak számít nem? Vagy keresetétől függetlenül az enyém lenne? Vagy keresetétől függetlenül közös lenne?

22L, 29F


2021. jan. 28. 10:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

10-re:

De akkor meg nem is kell szerződés, mert a jog eleve ezt mondja.

2021. jan. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
35%
Reméljük nem lesz olyan hülye, hogy kifizeti a házadat vagy eltart, amiért elveszed. Szánalom.
2021. jan. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
35%
Ha most eltudod tartani magad, akkor a házasság után már nem? A fizetésed mind a törlesztésre megy? Milyen költségeket fog a jövendőbelid állni, amik most nincsenek? Menjél ügyvédhez, majd az kiokosít, hogy hogyan kell. Most is élsz valahogy, nem?
2021. jan. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Csak a hazassag utan szerzett közös.
2021. jan. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!