Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feltört Facebook fiók, miatt...

Feltört Facebook fiók, miatt érdemes-e büntetö feljelentést tenni?

Figyelt kérdés
2021. január 27.-én egy bizonyos Jean François Durant fel törte a facebook fiókomat. Nem csak a hozzá tartozó jelszót változtatta meg, de a profil képet is. Viszont a további családi képemiből valamit törölt valamit meg meghagyott. Ráadásul nem csak a Facebookhoz nem férek hozzá te a messengerhez és az intagramghoz sem. Sőt a facebookhoz tartozó freemail-es E-mail cimemet is vitte a tolvaj. Mert a freemailbe sem enged 2021. január 27.-óta be lépni. A legjobban nem is a facebook fáj, hanem a messengeren lévő magán / privát chat-es beszélgetésk amik fájók. Mit lehet tenni? Hogyan szerezhető visszza a Facebook fiók, úgy hogy a hozzá tartózó e-mail cimet is vitte a csaló. Aki hamis névvel Jean François Durant szerepel a facebookon. Ráadásul a galád csaló a szinés / politikus arnold schwarzenegger képével töltötte fel a profilomat. Ugy hogy aki a facebokkon arnold schwarzenegger képe mellett Jean François Durant nevet találja. Az biztos hogy hamis profillal találkozik, ami valójában 2021. január 26.-ig az én valós profilom volt! Kérdésem mit lehet tenni? Érdemes-e a rendőrséghez fordulni?

2021. jan. 28. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:
A magyar rendőrség nem fog ezzel foglalkozni. Írj a facebooknak, hogy mi történt, csak ők tudnak elvileg bármit is tenni. Valószínűleg ők sem fognak, de ha nem próbálod meg, akkor nem fogod megtudni.
2021. jan. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kedves első válasz iró. Akkor most be másolom milyen választ kaptam e-mailben a facebokktől. Egy az egyben be másoltam a kaptot e-mailt! - "Megvizsgáltuk az általad jelentett profilt, és azt állapítottuk meg, hogy nem él vissza a személyazonosságoddal, valamint nem sérti a közösségi alapelveinkben foglaltakat. Megjegyzés: Ha valakinek a profilján olyasmit látsz, ami nem való a Facebookra, mindenképpen magát a tartalmat (pl. fényképet vagy videót) jelentsd, ne az egész profilt." - Tehát ez is egy reménytelen, és idő pocséklós. Mert nem oldja meg a problémát.
2021. jan. 28. 11:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Félreértették amit írtál. A válaszból úgy értelmezem arra válaszolnak, hogy valaki a te személyazonosságodat használja. Írtad, hogy feltörték a fiókodat és megváltoztatták január 26-án?
2021. jan. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!