Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kaphat ez a személy?

Mit kaphat ez a személy?

Figyelt kérdés
Valaki csinált egy kamu képet, mintha én írtam volna másnak Facebookon, de természetesen nekem semmi közöm az egészhez. Tudom hogy ki volt. Egy üzenet van az egészen, semmi más, de lett belőle egy kis galiba. Nem nagy, de lett. Ezt megéri jelenteni a rendőrségen, mit kaphat az illető ha feljelentem?

2021. jan. 28. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
" de lett belőle egy kis galiba. Nem nagy, de lett" Kis galiba büntetési tétele 1MFt. Nagy galiba büntetési tétele: Ejnye-bejnye. A galibákat neked kell bizonyitanod legalább 2 tanuval! Ha nem sikerül bizonyitanod, hatoság félrevezetése 1 év letöltendö.
2021. jan. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És mennyi időm van ezt jelenteni, mire elévülne a dolog?
2021. jan. 28. 23:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Kb. egy bírói megrovás a maximum. Esetleg 10-20 E Ft-ot elkérnek tőle, perköltségre, de ez is bizonytalan. Utána nem vagyoni kártérítésért perelhetnéd, saját pénzen. Járkálhatnál a rendőrségre meg bíróságra. Annyit nem ér a dolog, felejtsd el, ne idegesítsd magad.
2021. jan. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!