Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Anyám törvényesen lemondott...

Anyám törvényesen lemondott rólam. 25 éves vagyok gyerekem van. Hogy veheti fel utánnam a gyerek kedvezményt [családi adókedvezmény] illetve hogyan tudom ezt megakadályozni?

Figyelt kérdés

Sajnos tudomásomra jutott hogy felveszi...

Mindenképp megakarom ezt akadályozni. Lemondott rólam.. Nem hiszem el hogy ezt törvényes keretek között megteheti.



2021. jan. 30. 09:12
 1/10 A kérdező kommentje:
4 gyerek után járó szja mentes is úgy h én is benne vagyok... Nem hiszem el h ilyen van.
2021. jan. 30. 09:29
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért foglalkozol vele? ügyvédhez fordulj mert ha lemondott rólad akkor annak írásos nyoma kell hogy legyen.vagy csak szóban mondott le rólad?van bármilyen papír a birtokodban ami igazolja hogy ki volt a törvényes nevelőszülőd?
2021. jan. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hogyne foglalkoznék vele eldobott magátol mint egy zsák szemetet de ha pénzről van szó akkor a gyereke vagyok.

Persze hogy van róla papírom.

2021. jan. 30. 12:12
 4/10 anonim ***** válasza:

Biztos számít, hogy mikor és mi okból mondott le.

El tudok képzelni olyan helyzetet, amiben indokolt lehetett.

2021. jan. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Értem,akkor irány egy ügyvéd,ő fogja tudni hogy kell-e jelezni a NAV felé az ügyet.
2021. jan. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem volt indokolt hogy elszökött egy palimadárral engem meg otthagyott az anyjának magnak. Apámnak se kellettem mert anyám annyi emberrel összefeküdt h nem tudta hogy az övé vagyok e. Egyszerűbb volt elhagyni.
2021. jan. 30. 17:42
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot. Ügyvédhez fordulok.
2021. jan. 30. 17:43
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
Akkor csak a felügyeleti jogáról mondott le? Ha nem történt örökbe adás, akkor jogilag a szülőd.
2021. jan. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
Ok de akkor sem az anyjának jár a pénzbeli juttatás hanem annak aki felnevelte ill nevelőszülője volt.
2021. jan. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szja.törvény: Négy vagy több gyermeket nevelő anyának minősül az a nő, aki vér szerinti vagy örökbefogadó szülőként az általa nevelt gyermekre tekintettel


a) családi pótlékra jogosult, vagy


b) családi pótlékra már nem jogosult, de jogosultsága legalább 12 éven keresztül fennállt,


és az a) és b) pont szerinti gyermekek száma a négy főt eléri, azzal, hogy a b) pont szerinti gyermekkel esik egy tekintet alá az a gyermek is, aki után a családi pótlékra való jogosultság a gyermek elhunyta miatt szűnt meg.

2021. febr. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!