Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen következménye van, ha...

Milyen következménye van, ha magánszemélynek nem tudom törleszteni az autót?

Figyelt kérdés
2020 augusztusban vettem egy használtautót 140ezer forintért. 40ezeret fizettem akkor, és úgy egyeztünk meg, hogy a további 100ezret idén februárig kifizetem, és akkor a nevemre veszem. Sajnos azóta elveszítettem a munkám, és 20ezret tudtam eddig fizetni. Azóta a tulaj fenyegetőzik, hogy fizessem ki az autót, vagy adjam vissza, különben feljelentést tesz. Én szívesen visszaadnám, csakhogy ő nem hajlandó visszafizetni az eddig adott 60ezer forintot, és így buknám a pénzt, és az autót is. Decemberben lejárt a műszaki, azóta nem ks használom, mert a fékeket kellene javítani.

2021. febr. 3. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem én visszaadnám a kocsit.

Műszaki 25 ezer, fék 15től felfelé,és egy ilyen árú autónál mindig lesz mit csinálni.

Gondolom olajcsere, vezérlés csere nem volt,ez megint kb 50től indul. Biztosítás, teljesítményadó...

Átírási költség...

Ez mind nem kevés.

Ha így haladsz is évek.Kell neked a konfliktus?

Én betudnám tanulópénznek.

Ha ennyire rosszul állsz anyagilag,akkor a kocsi a legutolsó, amire költened kéne.

Esetleg egyezkedj,hátha vissza ad egy húszast..

2021. febr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A tulajnak van igaza. Megállapodtatok, te nem tettél eleget a kötelességednek(hogy fizetsz). Ő rendelkezésedre bocsátotta az autót.

Fizesd ki, vagy add vissza. Hogy képzeled ezt? Semmi nem jár neked vissza. Vedd úgy, hogy bérelted a kocsit.

2021. febr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt bármilyen papír?


Mert ha nem akkor jogilag az is megtörténhet hogy bemegy a rendőrségre hogy elloptad az autóját, az autót visszaszerzik, amikor meg mondod hogy de te 60ezret már adtál ő meg azt mondja nem emlékszik ilyenre, papír híján pedig mehetsz amerre látsz.


TLDR ha nincs papír akkor gyorsan egyezz meg vele, mert lehet se autó se pénz nem lesz a végén.

2021. febr. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nincs papír, de a családom, ismerőseim mind tudják, hogy így egyeztünk meg, és nem loptam az autót. Olajat cseréltem benne, utasoldali ajtózárat megcsináltattam, és dísztárcsákat vettem rá, mindez kb 50ezerbe került, tehát már összesen 110ezret költöttem az autóra, és azt várja, hogy adjam vissza ingyen.
2021. febr. 3. 12:08
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy olyan autóra költöttél ami nem is volt a tiéd? Ember...

Azt az 50 ezret neki kellett volna adni, és akkor már 140/110ezer ki lett volna fizetve, a maradékot meg csak összeszedted volna valahogy.

2021. febr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A dísztárcsát leszeded,aztán add vissza.

Neki is biztosan vannak ismerősei,akik azt mondják,ami neki jó.

Igazából te hibáztál nagyobbat.

Amit ráköltöttél is inkább oda kellett volna adni.

Lehet már rég eladta volna másnak.

Arra,hogy ennyiért kifogj egy költségmentes jó kocsit az esély szinte nulla.

Lehet annyit rákölthetsz,hogy a most fennálló veszteséged még visszasírod.

2021. febr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Molyember ***** válasza:
100%
Be kell látnod, hogy jelenleg nincs pénzed autóra. Se kötelezőre, se a javításokra, semmire. Az az autó nem a tiéd, hiába fizettél érte eddig hatvanezret. Most vagy szerzel pénzt valahonnan, vagy visszaadod. Ha ennyire rosszul állsz anyagilag, akkor inkább add vissza. Hatvanezer nem annyira sok pénz, hogy megérje neked azt a feljelentést.
2021. febr. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Molyember ***** válasza:
Nem kötelező, hanem műszaki, na. De nyilván a biztosítással is vannak bajok.
2021. febr. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor mész az adósok börtönébe és ott ledolgozod.
2021. febr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Bérleti díjat fizettél, ennyi

Teljesen jogosan kéri a pénzét vagy a tulajdonát vissza

Mondjuk a dísztárcsa marha fontos volt egy roncsra, amit még kifizetni sem tudsz

2021. febr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!