Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a gyerek pénzt örököl, a...

Ha a gyerek pénzt örököl, a szülő jogot formálhat az örökségre bármilyen módon? Többi lent.

Figyelt kérdés

Adott egy gyerek, akinek a szülei nem házasok. Egyik szülő elhunyt, az ő irányából a gyerek volt örökösnek megnevezve. Elviekben 18 évesen juthatna hozzá az összeghez.

Az őt nevelő szülő hozzányúlhat a pénzhez? Létezik erre valamiféle kiskapu?



2021. febr. 3. 22:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Nem nyúlhat hozzá, csak a gyámság engedélyével.
2021. febr. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyámügy engedélye nélkül elvileg nem.
2021. febr. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
78%
En ugy tudom mar nincs gyami letet. Pontosabban anyukam utan a fiam orokolt penzt, amit a kezembe adtak. gyamugy vagy barmi nelkul.
2021. febr. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Akkor a gyámügy ezek szerint végül is engedélyezheti. Arról esetleg tud valaki, hogy mi alapján dől el az engedélyezés?

Én sem a gyerek, sem a szülő nem vagyok a történetben egyébként, csak ismeretségi körben látom ezt, ahol a szülő tervezi a pénz felhasználását ingatlanvásárláshoz, és meglepett, hogy ilyet lehet-e egyáltalán...

2021. febr. 3. 22:18
 5/12 anonim válasza:
100%
Csak a gyámügy engedélyével használhatja fel a gyermeke örökségét. Azt hiszem a gyámügy azt is ellenőrzi, hogy a pénz ténylegesen arra lett elköltve, amire a szülő az engedélyt megkapta.
2021. febr. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ingatlanvásárláshoz simán lehet, csak legyen a gyereknek is tulajdoni hányada.


Nálunk ennél cifrább volt: unokaöcsém örökölt pénzt. Ez fel lett használva lakásvásárlásra, a lakást természetesen az öcsi nevére vették. Aztán hosszú évek kemény munkájával összejött a pénz a kertes családi házra, de ehhez ugye el kellett adni a lakást. Öcsi még kiskorú volt, ezért a gyámügy hivatalból kirendelt mellé egy ügyvédet, aki azt figyelte, hogy a szülei ne forgassák ki a vagyonából az alatt a három perc alatt, ami a lakáseladási és a házvásárlási szerződések aláírása között eltelik.

2021. febr. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor nem akkora furcsaság, mint én gondoltam.

Csak szokatlan volt az elképzelés, hogy ha a gyerek jogosult az összegre, akkor ha azt befektetik ingatlanba, amire ráadásul beköltöznek, akkor a gyerek nagy eséllyel nem juthat hozzá a pénzhez felnőtt korában, csak részbeni tulajdonjoghoz. Amivel azért nehezebb mit kezdeni, főleg, hogy vannak féltestvérei, akik szintén örökölnek majd az anyai ágról, tehát a ház nem csak az övé lesz. De ez akkor nem kizáró tényező. Köszönöm szépen!

2021. febr. 3. 23:03
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kiskapu, a gyámhivatal sz*rrá perel, de esélyt se adnak.

Most vagyok benne egy gyámi engedélyhez kötött ingatlan eladásában, a szerződést tavaly szeptember elején írtuk alá, talán a héten a kezemben lesz a végleges határozat.

2021. febr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek jobban jár, ha ingatlant vásárolnak a pénzéből, mint ha egy számlán inflálódna, és 18 éves korában vehetne belőle egy gombóc fagyit. (Ez most nem kicsit túlzás volt, de gondolom érted a logikát.)
2021. febr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%
9 Az igaz, bár attól is függ mennyi pénzről van szó. Na meg ha lakásól/házról van szó, azt 18 évig rendben kell tartani, tehát költeni kell rá. Jobb esetben albérlőt lehet keresni, és az albérleti díj elég lehet a lakás állagmegóvására.
2021. febr. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!