Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Becsületsértésért, rágalmazásé...

Becsületsértésért, rágalmazásért kiadhatják a rendőrségnek az FB vagy Instagram profilnak az IP címeit?

Figyelt kérdés
Az tudom, hogy bírósági végzés kell ehhez, de ezeket hajlandó kiadni a magyar rendőröknek ezeket az adatokat ez a cég?

2021. febr. 6. 17:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
35%
Esélytelen.
2021. febr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
56%
Igen
2021. febr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
39%
Van, hogy adnak ki és van, hogy nem. :)
2021. febr. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
78%
Igen, többször előfordult már ilyen.
2021. febr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
45%
Hivatalos megkeresésre kiadják.
2021. febr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

nem sajnos.

nekem is volt peres ügyem és a diktafonra vett bizonyító erejű beszélgetést sem voltak hajlandóak meghallgatni.

ilyet szóltak-vagy elteszem a felvételt,vagy felfüggesztik a meghallgatást,mert a lejátszása személyiségi jogokat sért.


a magyar jog kb ez-amíg nincs hulla,addig lesz arnak mindent.

2021. febr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Ha azt nézzük, hogy Ausztráliában múlt évben csomó mindenkihez kimentek, és lecsukták, csak mert a Facebookra koronaszkeptikus postokat nyomtak ki.
2021. febr. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Az más. Rémhírterjesztés a mostani válsághelyzetben.
2021. febr. 7. 07:37
 9/28 anonim válasza:
Nagyon komoly vád kell ahhoz. Legtöbb esetben nem adják. Csak tiltsd le.
2021. febr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Egy másik ügyben idéztek be tanúként, ahol nagyon kedves volt a kihallgató (nem tudom sajnos a hölgy fokozatát), szóval megkérdeztem ezt, mivel valaki kamu profilról zsarolni próbált. Azt mondta, hogy esélytelen, mert hónapokig tart a levelezés, és nincs az oldal tulajdonosának országával olyan megállapodásuk, ami lehetővé teszi a közvetlen nyomozást. Tehát minden egyes mozzanatban, ha bizonyítékokat gyűjtenek, levelezni kell. Ezért nagyon súlyos bűncselekmények esetében foglalkoznak csak ilyenekkel.
2021. febr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!