Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben a szoftverem...

Ebben az esetben a szoftverem tulajdonjoga átruházódik a munkáltatóra?

Figyelt kérdés

Szoftverfejlesztőként dolgozom és nemrég kaptunk egy React-os megbízást.

Mondtam a csoportvezetőnek hogy nekem van egy pár éves hobbi projectem ami kb 90%-ban megegyezik ezzel a megrendeléssel, nézze meg, éntőlem használhatják. Githubomra volt feltöltve amúgy, még mielőtt itt elkezdtem dolgozni azelőtt készítettem.


Oké lemásoltuk, kipofoztuk hogy 100%-ig megfeleljen az ügyfél kérésére és le is tudtuk a dolgot. 3 hét helyett 2-3 nap alatt megvolt az én jóvoltomból.


Eddig szép és jó, de pénteken jött a nagyfőnök hogy nagyra értékeli hogy segítettem, de most le kell törölnöm a projectemet a githubomról mert az már nem az én tulajdonom. Azzal indokolta hogy ráutaló magatartást tanusítottam hogy felhasználják. Mondom igen, hogy felhasználják, de nem a tulajdonjogát adtam át. Szerinte ugyan az. Akkor jött azzal hogy amit a munkában készítek az a cégé. Oké de ezt azelőtt készítettem mielőtt itt elkezdtem dolgozni, még egyetemre jártam.


Szerintetek?


Amúgy letöröltem hogy ne legyen belőle probléma, de nem értek egyet a cég álláspontjával. Nem volt szerződés, még szóban sem mondták hogy utána ezt ki kell törölnöm a portfóliómból.


2021. febr. 14. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ezt egy kicsit elpuskáztad. Tul johiszemü voltál és kihasználtak.
2021. febr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Fsms ***** válasza:

Az a baj, hogy a munkaszerződésedben benne lehet, hogy amit a munkahelyeden fejleszted az a munkaadó szellemi tulajdona lesz.

Ha a nulladik időpontban nem kötöttél külön szerződést erre a progira, ahogy érzem nem, akkor igen a munkaszerzid az irányadó és valóban az övek.

Persze pereskedhetsz, de az eredmény nem kiszámítható.

Vedd elő a szerzit olvasd meg.

2021. febr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De hát ennek az alapverzióját akkor csináltam amikor még nem is dolgoztam itt #2
2021. febr. 14. 13:58
 4/14 A kérdező kommentje:
És amúgy azzal a pici dolgokkal amivel kiegészítettük azt nyilván nem vittem fel a githubomra, hisz azok a módosítások már nyilván a cégé.
2021. febr. 14. 13:59
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Az a kérdés, hogy mi a fontosabb számodra: megerősíteni a tulajdonjogodat vagy ennél a cégnél dolgozni?


Ha az előbbi, akkor kérdezz meg egy ügyvédet, de ha perelni fogod a céget, akkor esélyes, hogy elbocsátanak.

2021. febr. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem, a kérdés az hogy szerintetek jogos volt-e a cég részéről. Van-e alapja.


Ahogy írtam már eltávolítottam a portfóliómból az alap verziót.


Jogi kategóriában vagyunk, jogi válaszokat pls.

2021. febr. 14. 14:05
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
Jogi választ ügyvéd tud adni. Lehet, hogy itt is jár ilyen, de inkább laikusok írogatnak, ami nem mérvadó egy ilyen nem tipikus ügyben.
2021. febr. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hiba volt eltávolítani az alapverziót. Az egy olyan "ráutaló" magatartás, amivel elismerted a munkáltató igényét. Nem ismerjük mekkora értékről van szó, ha nagyról, akkor mindenképp konzultálnék ilyen ügyekre specializálódott ügyvéddel, azt hiszem szellemi alkotások joga szakjogász a titulus. Ha nem nagy összegről van szó, akkor a cégen belül kéne ezt a helyzetet előnyödre fordítani. Megállapodhatsz egy egyszeri nagyobb juttatásról, ami még jogos is, mivel te a projekten már béren kívül sok munkaórát dolgoztál, vagy béremelésben is megállapodhatsz. Én az egyszeri nagyobb összegre szavaznék, mert nem sokra mész egy béremeléssel, ha három hónap múlva megválnak tőled.
2021. febr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Fsms ***** válasza:

Sajnos kihasználták a jóhiszeműségedet. Elmehetsz ügyvédhez, nem látok sok esélyt. Sajnálom.

Ez volt a tanuló pénzed.

Legközelebb mielőtt ilyen kódot átadsz, írásos megállapodást készíts a céggel, ahol a tulajdonjog, kompenzáció felelősség, tisztázásra kerül.

2021. febr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Jogi valaszt nem tudok adni, de nem tudod valahogy ezt a helyzetet szamodra elonyosre forditani? Nem ertekeli valahogyan majd a nagyfonok ezt a jovoben?


Vagy esetleg nem tudsz a nagy nagy fonokkel beszelni, hatha o korrekt lesz?

2021. febr. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!