Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Illegális szerencsejátéknak...

Illegális szerencsejátéknak minősül otthon pókerezni?

Figyelt kérdés

Haverokkal és néha ismeretlenekkel össze szoktunk ülni pókerezni egyikünknél. Övé az asztal, a játék, megbeszéljük, hogy mit szeretnénk este fogyasztani (általában sör meg valami tömény), ő beszerzi, az árát közösen összedobjuk és úgy játszunk este.

Többnyire ismerjük egymást, néha vannak olyanok, akiket csak egyik-másik ember ismer, meghívásos alapon jönnek (a házigazda engedélyével). És pénzért szoktunk játszani. Nem sokat, néhány ezer forintokat váltunk be zsetonra, aztán valaki nyer... Ha sokan vagyunk (a covid előtt volt olyan hogy 3 asztalnál 20-an játszottunk) és a házigazda nem játszik, a győztes szokott neki adni valamit. Ez pár évvel ezelőtt kezdődött, a lényeg, hogy a nyertes nyereményből mindig meghívja valamire, kvázi köszönetként amiért megszervezi nekünk az estéket. Volt, hogy szó szerint meghívták másik napon egy pizzára vagy valami italra, de az is előfordult már, hogy inkább odaadtak a nyereményből egy 10 ezrest.

A kérdés az, hogy ez viszonylag rendszeres (havonta egyszer-kétszer), szervezett, "fizetünk" érte (a házigazda szokta megvenni amit megbeszélünk, mint ahogy fent is említettem). Ha valaki bejelentene minket, ez illegális szerencsejátéknak minősülne?



2021. febr. 15. 03:38
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Szerinted érdekel valakit, hogy te otthon a barátaiddal pénzben pókerezel?

Gondolom nem százak járnak hozzád pókerezni. Ez a ti magánügyetek.

Ha esetleg egy kaszinóban laksz és ezt úgy kérdezed akkor már más a helyzet.

2021. febr. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Illegális szerencsejáték nem azt jelenti, hogy összeültök a haverokkal és a házigazda megveszi a sört amit ti kifizettek, hanem azt ha szervezetten rendeztek pókerpartikat, idegeneknek, kifejezetten a nagy pénznyeremények kedvéért. Nem az számít hogy hol folyik a szerencsejáték, hanem hogy mennyi pénz van benne.

Nem az illegális ha játszotok és az póker, mert akkor minden társasjátékot tilthatnának, hanem ha nagy tétekben játszotok és nem csak egymással, a cél az, hoyg elszedjétek a másik pénzét.

2021. febr. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Három asztalnál 20-an, és a szervezőnek adtok némi pénzt a kedvességéért mert megengedi hogy játszatok. Szerintem ez azért jócskán túlmutat a pár haver este összeül és vegyük elő a paklit és a sört. Hallottam én már olyan kártyás "házibuliról" ahol esténként lakások, házak, kamionok, X6-osok cseréltek gazdát.
2021. febr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3# ilyen messzire nem megyünk azért, de igen, én is ezért kérdeztem.

Ha most esténként nem kb 5-10 ezer forintot játszanánk el, hanem többet, akkor minek minősülne?

2021. febr. 15. 10:32
 5/6 anonim ***** válasza:
38%
Semminek. Ha nem reklámozod akkor senkit nem érdekel.
2021. febr. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyebkent igen, ez illegális. Ugyanolyan illegalis mint engedely nelkul tombolasorsolast tartani.


Pontosan definialva van a szerencsejatek fogalma es hogy ez allami monopolium. Vagyis penzzel szervezett mindenfajta jatek ami nem csak tudas alapu, hanem szerencse is szuksegeltetik, pl kaszinos jatekok, poker, tombola tilos.



Mas kerdes hogy amig nem buktok le, nem jelentenek fel addig nem kell aggodnotok.

2021. febr. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!