Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthet egy ingatlan...

Feljelenthet egy ingatlan tulajdonosa, ha veszélyes kutyát tart, és a kerítésen korábban kiszökött, és lefényképeztem a nyitott kaput / kerítést?

Figyelt kérdés

Egy hanyag ingatlantulajdonos német juhásza kiszökött, és megfuttatott. Másnak visszamentem lefényképezni a kerítésen a lyukakat, amit a tuladonos észrevett CCTV-n keresztül, amivel a közterületen fekvő utat figyelte.

Feljelenthet-e a fényképfelvételek készítéséért?



2021. febr. 15. 14:12
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
91%

Én úgy tudom, hogy nem, hiszen pl. a Google maps is végigmegy az utcákon és "lefényképezi" a házakat, utcát stb.

A hanyag állattartásért viszont őt fel lehet jelenteni, ha akár többször is előfordul(t).

2021. febr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%

Ő nem kamerázhatja a közterületet!


Ezért is jelentsd fel nyugodtan!

2021. febr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Ellenben te feljelentheted veszélyeztetésért a kutyatámadás miatt, és közterületet sem kamerázhat.
2021. febr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

Nem.

"CCTV-n keresztül, amivel a közterületen fekvő utat figyelte."

Te viszont ezért feljelenheted.

GDPR 6. cikkének a megsértése.

2021. febr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

Mindenki jól tudja! :)

Kifelé nem nézhet a kamerája, max. leszűkítve a bejárati kapu előtti közvetlen kis részt pásztázhatja.


Te meg közterületen simán fényképezhetsz.

2021. febr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
39%

Közterületet kameráz? Már bukott az illető, mert egy centit se figyelhet a közterületből a kamera, olyan felvételt pedig főleg nem csinálhat, amin bármiféle ember felismerhető. (gugli ne legyen idekeverve, mert az egy másik ország idegen törvényei szerint működik itthon külön engedéllyel, ahol a tulajdonos rendelkezhet úgy, hogy a fotók felhasználását megtiltja)

De. A tulajdonos is megtilthatja, hogy a portájáról kép készüljön, előtte pedig magáncélú fotózáshoz kell kérelmet benyújtani, ahogy sok magánterületen csinálják, pénzért.

Az illető nem fog ilyet adni. Ettől persze lehet fotót csinálni, de ha beperel, akkor nyerni fog, mert tényleg nem kértél engedélyt a fotózáshoz. Utána pedig őt lehet beperelni, mert engedély nélkül kamerázza a közterületet. Ja meg a kutya miatt, ami itt az utolsó a sztoriban.

Egyezzetek meg. Ő rendesen zárja a kaput, te hallgatsz a CCTV-ről. Ez addig érvényes, amíg mindketten betartjátok a kis hallgatólagos szövetséget és harmadik fél nem jelenti fel. Ez a legolcsóbb megoldás.

2021. febr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

6. válaszadó:


Na itt ez a problémás.

Én úgy tudom, hogy magánérdekből készülhet ez esetben fénykép, ha azokkal szabálysértést, vagy bűncselekményt akarok bizonyítani.

Lényegében ezért is készültek a képek.

2021. febr. 15. 14:50
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sem készülhet, csak felhasználható a felvétel a bíróságon büntetőügyben. Attól még beperelhet miatta, hisz nem volt engedélyed.

Vagy te mit szólnál, ha a telkeden belül fényképezne valaki közterületről az engedélyed nélkül? Hagynád vagy szólnál miatta? Ha az ráadásul tilos és fel is használják ellened, annyiban hagyod?

Egyikőtök sem tiszta és ezek a törvények, ha nem is tetszenek. Mindketten vétettetek ezzel.

2021. febr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
A tanya nem magánlakás, hanem egy vállalkozás, ahol az ügyfelek jönnek-mennek.
2021. febr. 15. 15:00
 10/21 anonim ***** válasza:

Miért, a tanya közterületen van? Ugye, hogy nem.

Mind magánterület, ahol NEM fényképezhetsz legálisan és pont.

Felhasználhatod, de mit bizonyít? Hogy ott egy nyitott kapu. És ha te nyitottad ki? Vagy épp tolatna onnan egy kocsi/kimenne rajta az ügyfél? Már itt bukott az ügy, ezt egy gyakoris idegen is megmondhatja.

2021. febr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!