Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kiskorú gyerekem örökölt...

Ha kiskorú gyerekem örökölt 15 ha termőföldet azt én kiadhatom mint tulelo feleség berbe?

Figyelt kérdés
2021. febr. 18. 07:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a gyámhivatalt, és ők megmondják.
2021. febr. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben te nem "túlélö feleség" vagy, hanem a kiskorú gyerek anyja.

A bérbeadáshoz meg a gyámhivatal engedélye kell, illetve a bejött összeget külön számlán kell a gyerek nevére befizetni, amihez szintén csak a gyámhatóság engedélyével nyúlhatsz hozzá.

2021. febr. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ertem, köszönöm!
2021. febr. 18. 07:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 Ahogy az előzőekben is írták, itt te vagy a gondviselő, jogod van a gyereked nevében eljárni - a bérbeadás is ilyen. Ha nem tudjátok magatok használni a földet - vagy nem akarjátok - akkor a bérbeadás az amivel a gyerek számára a legjobb helyzet előáll.

Keress bérlőt (ha van jelölt akkor ezt már nem kell), készítsetek egy megállapodást - amit majd szerződésként alá fogtok írni, csak még ilyenkor nem lehet igazán szerződésnek nevezni, hiszen előbb másnak meg kell mutatni - és konkrétan ezzel keresd fel a gyámhivatal illetékesét. Előtte email-ben vagy telefonon kérdezd meg hogy kihez kell menned, kell-e egyáltalán bárkivel előtte beszélned vagy simán megkötheted a szerződést te magad!

Ha a gyámhivatalnak az engedélye kell hozzá (eladáshoz biztosan kellene), akkor ezt a megállapodást fogják majd elbírálni és jóváhagyni. Ahogy előttem mondták, jó ha a gyereknek van egy külön számla nyitva - ifjúsági számlát lehet ingyen nyitni több banknál - ahová majd a bérleti díjnak mennie kell, vagy más megoldást keressetek, pl. a te számládra megy de automatikusan le is köti a bank X évre, stb. Mert ezekhez a pénzekhez MAJD a gyereknek kell hozzáférnie.

Azt is kérdezd meg a gyámhatósághoz, hogy érintetlenül meg kell-e maradnia a pénznek a gyereked 18 éves koráig vagy ő használhatja-e addig mint a saját pénzét, netán felhasználhatod-e te a gyereked ellátására. Ez általában az anyagi helyzetetektől függ. Ha ez a pénz szükséges ahhoz, hogy a gyerekedet most tudd rendesen eltartani, mert egyedül nem elég a jövedelmed meg az árvaellátás, akkor engedélyezik hogy a befolyt pénzt fel is használd. Ha úgy ítélik meg, akkor viszont akárhová is kerül ez az összeg, azt a gyereked 18 éves koráig meg is kell tudnod mutatnod, vagyis még ő sem költhet belőle.

A bérbeadáskor köthetsz olyan szerződést is hogy egyben fizet több havi vagy akár fél éves, éves bérleti díjat a bérlő és akkor nem kell havonta ezzel foglalkozni.

2021. febr. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok benne biztos, hogy jól fogalmaztál.

Ha föld kizárólag az apa nevén volt, akkor tényleg a gyerek örökölte. Ha 50%-ban a te neveden van, akkor csak a másik 50%-ot örökölte a gyerek.

Osztatlan közös tulajdon.

Csak azért mert ebben az esetben a bérbeadás esetén a bevétel 50%-a (a tulajdonrész arányában, hogy pontosan fogalmazzak) a te számládra mehet.


Ha a gyermek örökli a földet, akkor neked mint gondviselőnek kötelességed a gyermeked érdekében eljárni. Jóérzésű anya nyilván nem mondja azt, hogy ja ha ez nem az én pénzem lesz, és még el kell mennem valahová, akkor inkább nem is adom bérbe. Nyilván te is mindent meg akarsz tenni a gyermeked érdekében.


A szerződést egyébként ha ügyvéd köti, (kösse ő), majd pontosan megírja a szerződést, és a gyámhivatalt is elintézi.


Szerintem köthettek egy normális szerződést, amiben lesz egy olyan pont, hogy a "gyámhivatal jóváhagyása után lép érvénybe".

Tehát aláírja a bérbe venni kívánó fél, és te, aztán a gyámhivatal jóváhagyja, és csak eztán lesz érvényes a szerződés, onnantól használhatja a földet és fizethet a megállapodás szerint.


Lehet, hogy a gyereknek kell majd adószámot készíteni, hiszen adóznia kell a jövedelem után.

2021. febr. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Feketén kötni szerződést elég necces lenne, és ha ez kiderül, akkor aztán mosakodhatsz nem csak az adóelkerülése miatt, hanem a gyámhivatal előtt is.
2021. febr. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!