Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetbe mik a jogszabályo...

Ilyen esetbe mik a jogszabályok és mit tudok/tudunk tenni?

Figyelt kérdés

Tegnapi napon engem és a barátnőmet le fotóztak,mi nem tudtunk róla,egészen addig,amíg nem láttuk ma reggel a helyi hírügynökség facebook oldalán.Mi nem szeretnénk szerepelni,semmihez nem járultunk hozzá.

Mik a jogszabályok az ilyen esetekben? Válaszokat köszi.



2021. febr. 19. 09:15
 1/4 Fsms ***** válasza:
írj nekik közvetlenül, hogy nem járulsz hozzá, és vegyék le. ha ne veszik, akkor már érdemes egy ügyvédet megbízni.
2021. febr. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,már leszedték. Remélem nem fordul elő még egyszer mert náluk szokás...
2021. febr. 19. 09:58
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet a következő. Ha mondjuk interjút adtatok és úgy készült a kép, akkor ezt joguk van megosztani, kivéve, ha nem tiltátok meg. Mondjuk ez elég furcsa lenne, hiszen aki nem vállalja a "szereplést", az nem is menne bele ebbe.


A másik verzió, hogy sem interjút nem adtatok, sem a kép készítésébe nem egyeztetek bele. A képet így is kitehetik, ha az arcotok nem felismerhető a képen. Van még olyan eset is, hogy mondjuk tömegben álltok vagy egy rendezvényen készült rólatok kép. Ezt is szabadon felhasználhatják, csak így arra kell figyelni, hogy senkit nem szabad kiemelni a tömegből, hanem mint a tömeg vagy a helyszín részeként szabad csak embereket fotózni.


Egyébként ha valaki ráutaló magatartást tesz, azt úgy veszik beleegyezett a kép készítésébe, így ez megint csak felhasználható. Ráutaló magatartásnak számít pl ha pózolsz a kamerának, és látható a képen, hogy volt tudomásod a kép készítéséről.

Azt te tudod hogyan készült el a kép. Ha úgy érzed jogtalan, akkor vedd fel a kapcsolatot a cikk írójával és kérdd meg, hogy takarják ki az arcotokat a képen (így is szokták, ha mondjuk helyszínt fotóznak és az emberek arca közelről felismerhető), esetleg megkérhetitek a kép eltávolítására. Nyilván ha ennek nem tesz eleget, akkor pereskedhettek is, aztán majd ítél a bíróság.

2021. febr. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként ez úgy történt, hogy nem kérdeztek meg semmiről minket,nem volt se interjú semmi, se pózolás, simán ültünk, erre én nem tudom pontosan mikor mert nem láttam a fotóst, le fotóztak, csak 2en vagyunk a képen, senki más, felismerhetőek is vagyunk. De már lényegtelen mert el távolítoták a képet 3adik felszólításra. Köszi a válaszokat!
2021. febr. 19. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!