Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miert csak ügyvéd jelenléte...

Miert csak ügyvéd jelenléte mellett hajlandó alairni az eladó az adasvetelit?

Figyelt kérdés
Vasarlok egy lakást aminek adásvételije holnap lesz. En mint vevő szereztem ugyvedet es megbeszéltem vele egy időpontot is. Erre az eladó üzent nekem h csak az ügyvédje jelenlétében irja alá a szerződést. Ez mire jó? Nem ertem.. csak egy sima adasvetel...
2021. febr. 22. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy tévedek de én úgy tudom hogy ma ingatlant csak ügyvédi úton lehet adni-venni.
2021. febr. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, de nem elég egy ügyvéd jelenléte?
2021. febr. 22. 21:13
 3/7 anonim ***** válasza:
De igen, természetesen elég. Bocs, nem tudtam hogy erről van szó. Esetleg nem bízik az egy ügyvédben, de az már szerintem butaság.
2021. febr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg attól fél, hogy olyan jogi csűrcsavar szöveg lesz a szerződésben amit félreérthet és csak a saját ügyvédjében bízik meg.
2021. febr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

De, elég 1 ügyvéd. Ha neked mindegy, akkor legyen az az ő ügyvédje.

de gondolom te is ragaszkodsz ahhoz akit te szereztél, nem?

Az adásvételnél gyakoribb hogy az eladó szervezi az ügyvédet, hiszen ő fogja kifizetni - persze te adod rá a pénzt a vásárlásoddal, benne van az árban. De így lehet biztos az eladó abban hogy valóban meg is kapja a pénzét.

Meg lehet beszélni hogy a vevő keressen ügyvédet, ahogy lehet 2 ügyvéd is, csak felesleges kiadás.

A szerződést ki fogja elkészíteni? Ezt beszéljétek meg. Ha az eladó ügyvédje csinálja a szerződést akkor köszönd meg a segítségét annak akit szereztél és búcsúzz el tőle, felesleges még egy ügyvédet fizetni.

Azonban ha a szerződést a te ügyvéded készíti el, akkor a másik ügyvéd csak az eladó külön kívánságára lesz ott és ellenőrzi ennek az ügyvédnek a munkáját. Ezzel sincsen semmi baj, csak figyelj arra, hogy ne veled fizettessék meg mind a két ügyvéd munkáját!

2021. febr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%

"En mint vevő szereztem ugyvedet"


Aki alapvetően téged képvisel, és részedre ad jogtanácsot, nem pedig az eladó részére, és mégcsak nem is mindkettőtök részére. Ez lesz az eladó problémája. A probléma áthidalható, ha ügyvéd helyett közjegyzőhöz fordultok.

2021. febr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

Miért ne jelenhetne meg az eladó saját ügyvéddel ha kifizeti magának ?

Viszont az a te érdeked, hogy a szerződés aláírása után a tulajdonjogod bevezetésre kerüljön a földhivatal nyilvántartásában. Erre csak ügyvéd jogosult és az eladónak el fogadnia hogy te a saját ügyvédedben bízol, hogy meg fogja tenni.

2021. febr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!