Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek ha egy weboldalon...

Mit tehetek ha egy weboldalon megjelentetik a mobil számom?

Figyelt kérdés

Van egy telefonszámom már 6 éve, tehát nem új. Az elmúlt időben egyre több telefont kaptam hogy sírköves munkát mennyiért vállalok...

Ma megkérdeztem egy (újabb) téves hívótól hogy honnan kapta ezt a számot. Megadta a linket. Rákerestem a cég nevére, több oldalon (internetes tudakozók/cégjegyzékek) az én telefonszámommal hirdetik magukat.


Ezeket az oldalakat lehet kötelezni hogy távolítsák el a számom? Kihez fordulhatok? (Nyilván írtam az oldalaknak, valaki levette, de van olyan is akinek rögtön jön a válaszlevél hogy nem lehet kézbesíteni az email-t).


Nyugalmat szeretnék, sok ember megérti hogy téves, de 1 hete is volt aki leordibált, hogy hallgassam már végig, milyen cég ez hogy "belepofázom" miközben ő beszél, visszahív ha kinyomom. Értem hogy tragédia érte azt akinek sírkőre van szüksége, de nem az én hibám hogy nem tudok segíteni.



2021. febr. 25. 15:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül elírhatták a számot...


e-mail írj nekik ha van, vagy nézzd meg van-e másik számuk.

2021. febr. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
*nézd
2021. febr. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Magyar oldalon van az, amelyik nem veszi le? Mert akkor az adatvédelmi hatóságot megkeresheted, hogy nem távolítják el a személyes számodat, és ők majd levetetik a weboldalt a szolgáltatóval.


Illetve a szolgáltatónak is megpróbálhatsz írni, hogy a személyes számod fent van, és nem reagálnak a leveledre, ezért kéred, hogy lépjen valamit, pl. lépjen kapcsolatba az oldalgazdával, különben az adatvédelmi hatósághoz fordulsz.


GDPR bírságot senki nem akar kapni, ezért esélyesen hamar leveszik.

2021. febr. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"de 1 hete is volt aki leordibált, hogy hallgassam már végig, milyen cég ez hogy "belepofázom" miközben ő beszél, visszahív ha kinyomom"


Ha okostelefonod van, akkor az tud számokat blokkolni. Amíg nem sikerül levetetni a számodat, addig csinálhatod azt, hogy ha valaki ezzel hív, akkor szó nélkül leteszed, és egyből blokkolod a számát. Akkor nem tud visszahívni.

2021. febr. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Változtasd meg a számodat egy újra.
2021. febr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Na mi a helyzet, kérdező? Melyik javaslat a szimpatikus? Ha már kérdeztél, akkor tudósíts minket, hogy éppen mivel próbálkozol.
2021. febr. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Magyar oldalon van így valószínű a #3 tanácsát fogadom meg addig amíg nem történik semmi vegyítve a #4. Tudtam a funkcióról, soha nem használtam mert 1-1 szám tiltásra nem volt szükségem titkos számok tiltásával meg néhány ismerősöm is ‘ki lesz zárva’.

#5: amikor már több száz ember (munka, barátok, család,...) tudja ezt a számot kicsit nehéz lenne egyszerűen lecserélni.

2021. febr. 26. 06:46
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Majd írd meg ide, hogy mit válaszolt a szolgáltató/hatóság a kérésedre. Másnak is tanulságos lehet a dolog menete, ha ilyen probléma szakad rá, és idetalál a keresőből.
2021. febr. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hosszú és lassú a folyamat, naih bejelentés vagy az oldal megkeresése segít.

Először az oldal üzemeltetőjével kell beszélni, ha nem válaszolnak akkor a hatóság segít. Nincs költség, de lassú a folyamat.

2021. júl. 5. 19:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Sikerült végül?
2021. júl. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!