Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelezheti-e egy egyházi...

Kötelezheti-e egy egyházi intézmény, átalános iskola a tanulókat a hajuk levágatására?

Figyelt kérdés
A régi egyházi, általános iskolába, ahova jártam, az ismerőseimtől szerzett információk szerint arra kötelezik a tanulókat, hogy egy adott hosszúságot nem haladhat meg a fiú tanulók hajviselete, és le kell vágniuk, ha túlnőtte az adott határt, különben az igazgató elmondása szerint, kirúgás várt volna rájuk. A házi rendben csak az van leírva, hogy ápoltan kell a tanulóknak iskolába járnia, ami ebben az esetben így történt. Az nyilvánvaló, hogy egy munkahelyen vagy bárhol máshol ez sérti a személyi jogait az illetőnek. A kérdésem az, hogy egy egyházi intézménynek van-e ekkora autonómiája Magyarországon, hogy erre kötelezzék törvényesen a tanulókat. Lehet, hogy ez egy egyszerű kérdés, de én személy szerint nem értek még a joghoz, de a közel jövőben meg szeretném ismerni ezt a témakört. Köszönöm a segítséget!

2021. febr. 27. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egyház sem sérthet törvényt.


Ez 99,99% csak pletyka, ellenkező esetben lett volna már botrány belőle.

2021. febr. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Ez baromság. Nem kötelezhet ilyenre.
2021. febr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A húgomat azért zavarták el egy keresztény általános iskola báljáról(ahol az ő osztálya táncolt), mert lila volt a haja. Hogy miért sértett vele bárkit, nem tudom.
2021. febr. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A fentiekben leírtakból nem szerettem volna nagy port kavarni, ezért nem neveztem meg konkrétumokat, és csak behatároltam a tényeket. Nem voltam benne biztos, hogy ez egy erre a felületre méltó kérdés-e. Sajnos ez mind igaz. Két éve hagytam el azt az általános iskolát, gimnáziumba mentem, és két ottani ismerősöm is szembekerült a vezetőséggel a hajviseletük miatt, ami miatt végül a fodrásznál kötöttek ki. Több ismerősöm, régi osztálytársam is megjegyezte, hogy ez tényleg így van, és erre a fiúknak figyelniük kell, hogy ne legyen túlságosan hosszú a hajuk. Még amikor én jártam az iskolába, a tantestület máshogy nézett ki, szóval nem tapaszalhattam a "bőrömön", de biztos vagyok benne, hogy ezek nem légből kapott pletykák, és beszéltem a sértettekkel is, akik igazolták a történteket. Ha valaki esetleg jogi végzettséggel rendelkezik vagy jogi hallgató, akkor az legyen szívesírja le, és akkor tudok szólni az érintettek gondviselőivel, akik nem hiszem, hogy jogi úton akarják ezt elintézni, de legalább hivatkozhatnának a törvénykönyv valamelyik pontjára, vagy szólhatnának megalapozottan, hogy ha ez tényleg törvénybe ütközik.
2021. febr. 27. 19:06
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Amikor beiratkoztak, aláírták, hogy betartják az iskolai szabályokat. Ha nem akarják már betartani a szabályokat, akkor olyan iskolába kell menniük, ahol olyan szabályok vannak, amiket hajlandóak betartani.
2021. febr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Nekem úgy rémlik, hogy régebben volt az iskoláknak házirendje. Gondolom nem egyöntetű mindenhol, mit írnak bele.
2021. febr. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a válaszokat! Csak az iskola házi rendjébe nincsen "belevésve" ilyen fajta rendelkezés, és ezért gondoltam, hogy ez törvénytelen, és ez előtt még ilyet nem láttam sehol, ezért érdekesnek találtam azt, ami abban az iskolában folyik.
2021. febr. 27. 19:31
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Ha bele lenne vésve sem lenne törvényes, emlékszem nemrég volt valami hasonló kérdés ahol valaki belinkelte az oktatási hivatal álláspontját hasonló dologról (ott öltözködés volt, tehát még lightosabb téma mint ez...)

hogy alapvető emberi jogokat sért.

2021. febr. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

8

"oktatási hivatal álláspontja"? Törvénytől van szó, nem véleményről.

2021. febr. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!