Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan üzenjem meg a vádlottna...

Hogyan üzenjem meg a vádlottnak, hogy jelenjen meg a tárgyaláson, mert érdekes dolgok fognak történni, amelyekre biztos kíváncsi lesz?

Figyelt kérdés
2021. márc. 1. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Neked sehogy nem kell üzenned. A bíróság megteszi, ha kell.
2021. márc. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ennek mögöttes jelentése van.
2021. márc. 2. 00:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kije vagy te a vádlottnsk vagy milyen kapcsolatban vagy vele vagy mi???


Sehogy nem kell üzenni.

Idézése van, ha menni kell, oda vannak írva a következmények az idézésben, hogy ha nem jelenik meg, akkor mi várható, ill., ha nem jekenik meg, mert alapos indoka van, pl beteg lett, akkor kimentheti magát pl.orvosi igazolással, amit ulólag is előterjeszthet és akkor nincs gondja belőle.


Le van írva minden fontos az idézésre, te ne foglalkozz vele, msjd a vádlott tudja.


Hogy mi fog történni a bíróságon?

Az majd ott kiderűl, ne kamuzz, te nem tufod előre.


Vádlott, tanú(k) kihahhgatása, bizonyítás kefolytatása, iratok ismertetése, perbeszédek, vádlott utolsó szava, határozathozstal, annak indoklása. Ezek szoktak történni.

2021. márc. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy kapott idézést, de az semmit nem jelent. Nem szokott megjelenni a tárgyaláson, "kimenti" magát.

És nem kamuzok, tudom, mi fog történni. Én vagyok a sértett. Tudom, mit fogok mondani.

2021. márc. 3. 01:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nincs ott. Büntető eljárásba, ha nem jelenik meg a vádlott akkor rendőrök viszik. Csak betegség miatt maradhat otthon, de akkor a tárgyalás is elmarad.
2021. márc. 3. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az elmúlt pár alkalommal betegégre hivatkozva nem jelent meg és el is maradt a tárgyalás.
2021. márc. 3. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!