Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy büntetőügy tarthat 20 évig?

Egy büntetőügy tarthat 20 évig?

Figyelt kérdés
A tárgyalás elhúzódhat addig?
2021. márc. 2. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az tudtommal nem. Pont nemrég néztem utána, a Tocsik-ügynek az a része 8 évig tartott és kimagaslóan hosszúnak számított. A polgári perek igen.


[link]

2021. márc. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Nekem is nagyon régóta tart, de én nem vádlott vagyok.

2021. márc. 2. 21:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy körözés, akár még tovább is... Példának említeném a háborús bűnöket, ugyanis, azok soha nem évülnek el, tehát ha köröznek valakit, azt körözhetik akár 130 évig is, ha nincsenek megbizonyosodva arról, hogy a tettes nem halálozott el és ez igaz arra is, hogy ugyanúgy lecsukhatnak érte életfogytiglani fegyházra, ha ott helyben kaptak el vagy ha egy 100 éves nagypapa ellen tudnak felhozni igazol bűntetteket.
2021. márc. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*igazolt
2021. márc. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Fsms ***** válasza:

10 év felett simán, a húsz kissé túlzás.

A Kulcsár ügy 13 év volt, volt egy Tesco s égés gyorsítók büntető úgy 15 év , ott pont emiatt mentettek fel mindenkit, mivel ilyen idő távlatában nem lehetett a bizonyítékokat begyűjteni, és mindent kétséget kizáróan ítéletet hozni.

2021. márc. 3. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!