Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az unokaöcsém lesz az örökös?

Az unokaöcsém lesz az örökös?

Figyelt kérdés
Az egyetlen testverem meghalt, igy a szuleim hazat en öröklöm majd halaluk utan. A sogorom viszont rabeszelte a szuleimet, hogy a testverem reszet, tehat a haz felet irassa ra az unokaocsemre. A szuleim most vegrendeletet akarnak csinalni, amiben a haz felet neki adjak. Mi normalis csaladbol szarmazunk, de sajnos az unokaocsem problemas tipus (rossz tarsasagba keveredett). Nem szeretnem, ha omiatta elarvereznek majd egyszer a hazunkat, foleg mert en benne lakom. Mit lehet csinalni? A szuleim nem hallgatnak ram, a sogorom telebeszelte a fejuket.

2021. márc. 3. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A ház a szüleidé, akik még élnek. Joguk van akár az egész házat is az unokatestvéredre hagyni.
2021. márc. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Unokaocsem, nem unokatestverem. Igen, tudom, hogy a szuleime a haz, tehat nem lehet ilyen esetben fellebezni sem?

Mert en vagyok az egyetlen "direkt" leszarmazott!

2021. márc. 4. 08:07
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
unokaöcs=unokatestvér, és nem lehet fellebbezni, életében az ember azt csinál a vagyonával, amit csak akar.
2021. márc. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Unokaöcs a testvér fiát jelenti, unokatestvér pedig a szülő testvérének a gyereke.


Végrendelet nélkül te és a testvéred lennétek az örökösök, de mivel ő meghalt, így az ő részét a fia örökölné. Ha most ajándékozzák neki a ház felét, akkor a másik feléből fogtok ketten együtt örökölni, ha meghalnak a szüleid, vagyis negyed-háromnegyed lesz a tulajdoni felosztás.

2021. márc. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tehat ha a szuleim meghalnak eppen ugy orokolne a halott testverem is?(csak nem o kapna a vagyont, hanem a fia?). Ez biztos?


En azt hittem hogy itt hierarchia mukodik, tehat az egyetlen direkt örökös en vagyok. Szuleimnek jelenleg egy lanyuk van(én), tehat csak en oroklok.

2021. márc. 4. 13:28
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a halott nővér részét a fia örökli.
2021. márc. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6os, igen koszi...mar utana olvastam. En errol nem is tudtam. Ertesitem errol az egesz csaladot.

Koszi szepen.

2021. márc. 4. 13:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha a szüleidnek az a szándéka, hogy az unokaöcséd kapja a ház felét, akkor felesleges ügyvédre költeni, mert eleve ő kapja majd.

De ha mégis a tervek szerint lesz, akkor még annyival lehet kiegészíteni a 4-es választ, hogy a szüleid kinyilváníthatják, hogy a ház felét a hagyaték terhére kapta a gyerek, és akkor ugyanúgy fog mindenki részesülni a hagyatékból, mint alapesetben, tehát nem kap többet a gyerek, mint ami eleve is járna neki. Ha a szüleid 10 éven belül meghalnak, akkor még az se számít, ha nem nyilvánították ki, akkor is úgy veszik, és akkor is a tiéd lesz a ház másik fele.

A hagyaték teljes értékének harmadát pedig mindenképpen te kapod (köteles rész címén), még akkor is, ha végrendeletben kizárnának teljesen.

2021. márc. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!