Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érdeklődék, hogy van-e olyan...

Taekwondo kérdése:

Érdeklődék, hogy van-e olyan kerület Budapesten, ahol nem tiltja rendelet a koldulást?

Figyelt kérdés
Többszörös Európa bajnok sportoló vagyok, és a világbajnokságra szeretnék kijutni. Nem olimpiai sportágról lévén szó, állami támogatás nélkül. Figyelem felkeltő tevékenységként koldulnék.
2010. aug. 18. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:

nem tudok róla, hogy bárhol is tiltva lenne a koldulás. örsön (14 ker) tuti nincs.


de sztem annyira nagy figyelmet nem kapnál. ha csak figyelmet akarsz, akkor bringázz végig meztelenül valamelyik főúton a belvárosban.

2010. aug. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezeket találtam, de a jogtáram nem a leghatályosabb, 5 hónappal ezelőtt kaptam. Szerintem, ha csak álldogálsz, koldulhatsz nyugodtan, ha jól esik.


Koldulás

5. § (1) Aki közterületen vagy nyilvános helyen másokat zaklató módon koldul,

harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a rendőrség helyszíni bírságot szabhat ki.

(3) Az (1) bekezdés alkalmazásában másokat zaklató módon koldul: aki a járókelőket, illetve a nyilvános helyen jelenlévőket pénz átadása céljából leszólítja, illetőleg aki házról házra, lakásról lakásra járva kéreget.

(218/1999(XII.28.)Korm. r.


Gyermekkel koldulás

146. § (1) Aki a gyermekkorú személy társaságában koldul, illetve házalva kéreget, százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

(2)

(3) A szabálysértési hatóság a szabálysértés tényéről, az érintett gyermek és az elkövető adatairól a gyermek lakóhelye szerint illetékes gyermekjóléti szolgálatot haladéktalanul értesíti.


(1999.évi LXIX.tv.)

2010. aug. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nagyon nehéz lenne vmi munkát végezni? szórólapozás jobban fizet... de ennyi pénzért Pécsre se tudsz leutazni nemhogy kintre...
2010. aug. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A cél igazából a kereskedelmi csatornák bevonása.

Ha azt látnák, hogy egy sportolónak idáig kell süllyednie, hogy képviselhesse hazáját...

Bekerülhetnék egy-két műsorba, és onnan várnék nagyobb segítséget.

Csak nem szeretném, ha előtte megbüntetnének.


Amúgy van munkám is. Edző vagyok. Abból nehéz megélni kis hazánkban. 2 pici gyermek édesapjaként, nem tudok kispórolni 400 ezer forintot :(

De ha az újságkihordás olyan jól fizet, edzések előtt, után, alvás helyett is csinálhatnám.

2010. aug. 18. 15:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Jó, hát ez nagyon aranyos és szomorú, de most komolyan egyszerűen nem lehet mindent támogatni! Valahol kell húzni határt sajnos. Láttad már, hogy kő-papír-ollót is közvetít a tv? Már annyi sportág van, hogy hihetetlen, ha mindenkit támogatgatnának, akkor egyszerűen másra nem lenne pénz.


Egyébként, az én férjem is sportolt, ő sem olimpiai sportágban, és mikor ment ki vbre akkor neki nem kellett 400ezreket spórolni, vitték őket, gondolom állta a klub. Nem lehet, hogy nem egy jó helyre jársz?

2010. aug. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Könnyen elő fordulhat :D

Az ország egyik legeredményesebb klubjába járok, hiszen különben nem lennék Európa bajnok :)

Az önkormányzatoktól nem kapunk támogatást, hiszen nekik sem futja semmire. A tagdíjjak épp a terembérletre futják.

Kíváncsi lennék, hogy a férjed milyen klubba járt!

De azért köszönöm a hozzászólást :)

2010. aug. 20. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!