Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elfogatóparancs online zaklatá...

Elfogatóparancs online zaklatásért lehetséges? Többi Lent ( Elmélet)

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok: Tegyük fel mondjuk egy ember Ázsiában él és a Facebook-on kamuprofilról küldözget zaklató üzeneteket egy számára ismeretlen amerikai állampolgárnak. Ha az amerikai ezt megélegeli és feljelenti tegyük fel: Floridában és a Floridai hatóságok kinyomozzák a Facebook-tól a profil IP címét. Megtehetik, hogy elfogató parancsot adnak ki a trollkodó országában ő ellene? Vagy túl sok NCIS-t néztem?

2021. márc. 11. 19:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Elvileg adhatnak ki nemzetközi körözést, de ez nem kötelezi az ottani országot arra, hogy nekilóduljanak, és bőszen keresni kezdjék az illetőt. Ha esetleg valami stikli miatt helyben horogra akad, és látszik az adatbázisban, hogy ilyen is van, akkor elvileg értesíthetik a másik országot, ami elvileg kérhet kiadatást, ha van köztük ilyen egyezmény.
2021. márc. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Stikli miatt? Mire gondolsz? Az én példámban konkrétan tudnák a Floridai hatóságok mi az IP címe a zaklatónak. Szóval ha azt elküldik a zaklató országának a rendőreihez akkor azok kinyomoznák, ugye? Vagy ez túlságosan kis dolog, hogy ekkora nyomozás menjen egy troll miatt?
2021. márc. 11. 19:14
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mármint hogy ha oly módon a helyi hatóságok látókörébe kerül, hogy az illető láthatóvá válik. Egyéb bűncselekmény, akár egy igazoltatás, nem tudom, meddig terjed itt a technika, meg országonként eltérő is lehet.
2021. márc. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Oh értem. Egyébként ilyen tényleg lehetséges? Szóval akár egy polgári per miatt is tehetnek elfogatóparancsot?
2021. márc. 11. 19:26
 5/12 A kérdező kommentje:
Ráadásul úgy, hogy teljesen ismeretlen az ember
2021. márc. 11. 19:27
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Polgári pernek nincs köze rendőrséghez, ügyészséghez. Ezért polgári.


Képzeld el úgy, hogy Abdul Százhalombattán betör az Aldiba, és lop magának egy Mars csokit. Emiatt a rendőrök előállítják, és a személyazonossága kivizsgálása során meglátják az adatbázisban, hogy Csodaországban körözik, és nemzetközi elfogatóparancs van ellene kiadva. Ekkor Kiss Lajos százados értesíti Csodaország illetékes hatóságát, hogy találtak egy fickót, akit ők keresnek.

2021. márc. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De a zaklatás az polgári ügy minden országban. Akkor az elméletem beis bukott?
2021. márc. 11. 19:33
 8/12 Fsms ***** válasza:
100%
Túl sok ncis-t nézel. Nem fognak utánna, menni ha ilyen történik.
2021. márc. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És lehet proxychaint használt a zaklató ..... amibel nem 1-2 proxy van hanem 10-15 ... mire végig menne a rendőrség mindegyiken "hogyha egyáltalán kiadnák a további adatokat" ... addigra eltelte annyi év, hogy az illető már nem is élne. :)
2021. márc. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Itt most nem az a lényeg, hogy proxy-t használt-e vagy sem. Hanem az elméletem.
2021. márc. 11. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!