Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Karantén-váláshoz néhány kérdés?

Karantén-váláshoz néhány kérdés?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is van:

1. hogyan lehet a jelen helyzetben válni, mi a menet személyes ügyintézés híján?

2. ha ügyvédet fogadok, elválhatok-e úgy, hogy nem jelenek meg a tárgyaláson, hanem az ügyvéd képvisel? (Akár normál helyzetben is, nemcsak most.)

3. 25 év után a vagyonmegosztásnál figyelembe vehető-e az, hogy én mindig kétszer annyit keresetem, mint a párom? Volt-e, akinek sikerült nem 50/50-ben kiszállni egy kapcsolatból.

(Kiegészítés: a párom alkoholbetegsége miatt szeretnék válni és ő most a fejébe vette, hogy anyagilag lenyúz engem. Én ezt nem tartom jogosnak, mivel a 18-at betöltött gyerekek továbbra is velem élnek majd.)

Köszönöm a válaszokat :)



2021. márc. 16. 07:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

10 egyrészt nem neked szólt, hanem annak akinek a kisemmizésen jár az esze, de ezek szerint te is megszólítva érezted magad. Erről nem tehetek.


Köszönöm, de jól vagyok már 14 éve stabil kapcsolatban, ahol egyikünk sem alkoholista, és nem is lett az a másik miatt sem.

Ezen kellene elgondolkodnod mielőtt látatlanban mást kritizálsz.

2021. márc. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

11: Sajnálom, hogy ilyen irányba mentél el. Számomra minősíthetetlen a 9. hozzászólás. Továbbra is tartom, hogy aki ekkorát rúg másba, az azért extrém stabil és kiegyensúlyozott háttérben nem lehet. Fenti hozzászólásban is pusztán kétszer ítélkezel rendkívül negatívan nulla ismerettel. Természetesen magyarázkodásra - főképp feléd - semmilyen okom nincs. Nincs több kérdésem ...

Ja, és legyen nagyon szép napod! :)

2021. márc. 17. 13:08
 13/15 A kérdező kommentje:
Kérdésemre a választ megkaptam, a hasznosakat nagyon köszönöm. Továbbiakban a hozzászólásokat nem követem.
2021. márc. 17. 13:13
 14/15 anonim ***** válasza:
16%

Mint mondtam, nem neked szólt, hanem a gatyaperelősnek, mert ott valami nincs rendben ahol az egyik így áll hozzá.


És amit írtam tapasztalatból írtam. Igen volt egy rövid házasságom amibe az ex egy lakást hozott, én meg egy fél lakás árú dolgot, amit le es akart perelni rólam “csakmer” alapon, bosszúból mert neki jár. Holott én nem kértem semmit az ingatlanjából.

Vannak ilyenek. Szerencsére volt aki felvilágosította, hogy ő nagyobbat koppanhat, mert több a része a közös vagyonból.

2021. márc. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és a 9-esben nincs minősíthetetlenebb megnyilvánulás, mint amire reagáltam. Vannak emberek, akik tudnak kultúráltan elválni, vannak akik nem. Aki nem, azzal felesleges udvariaskodni.
2021. márc. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!