Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet egy facebook nevetős...

Lehet egy facebook nevetős reakció becsületsértés?

Figyelt kérdés

Esküszöm kiégek mert nyomtam egyet egy idiótának és megkeresett privátban hogy "nagy nyilvánosság előtt a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ, vagy egyéb ilyen cselekményt követ el" ugye a vége a fontos, és hogy fel fog jelenteni.


Nem tudom megteszi-e mert tényleg annyira abszurd a dolog, de érdekel a véleményetek.


2021. márc. 21. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsen fel nyugodtan, de egyébként a körülmények összességétől függ. Te meg fogadj egy ügyvédet és majd a felperesre - mivel valószínűleg megnyered a pert - rávered az ügyvédi költséget a perköltség részeként.
2021. márc. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj.. Korberohogik csak
2021. márc. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem maximum kegyeletsértő lehet mondjuk egy olyan hangvételű poszt alatt pl egy röhögős hangulatjel lehetne kegyeletsértő, de ez nem hinném hogy becsületsértés lenne, maximum vélemény nyilvánítás
2021. márc. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 árokpart ***** válasza:
26%
A hatóságok nem foglalkoznak a közösségi oldalakon történő kommunikációval, véleménnyílvánítással hacsak nem különösen nagy nyílvánosság előtt elkövetett közösség elleni izgatás bűntette, szervezett bűnözéssel kapcsolatos, illetve annak a gyanúja merül fel. Pl. kábítószerkereskedelem, fegyverkereskedelem, terrorcselekmény előkészülete stb. A rendőrök nem kicsit szidnák le és ez a legkevesebb ha valaki ilyen butasággal zavarja a munkájukat és hozzáteszem jól és helyesen is teszik.
2021. márc. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne foss, nem lesz abbol semmi, csak irj vissza neki egy masik nevetos emojit.
2021. márc. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi
2021. márc. 21. 23:24
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
A facebook semmire se jó,töröld magad.Én megtettem nem bántam meg...
2021. márc. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!