Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha tb elmaradás miatt inaktivá...

Ha tb elmaradás miatt inaktiválják a TAJ kártyát, akkor dolgozni se tudok elmenni?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a korona eleje óta nincs munkám és tb--t se fizettem. Az ellátásom nem érdekelt eddig, mert úgy voltam vele, hogy majd lesz munka és kifizetem. De ha inaktív a TAJ számom attól dolgozni felvesznek? Mert most így nem lenne nagyon miből intézni ezt is...

2021. márc. 24. 01:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Felvesznek
2021. márc. 24. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A két dolog nem függ össze. Attól, hogy "érvénytelen" a TAJ-számod még dolgozni lehet. Amit befolyásol, hogy "ingyenes" orvosi ellátásra nem vagy jogosult, amíg ki nem fizeted a hátralékot. Miután kifizetted, érvényessé teszik a TAJ-számod.


"A helyzet az, hogy a korona eleje óta nincs munkám és tb--t se fizettem"

Miért nem nyújtasz be a NAV-hoz egy kérelmet méltányossági elengedéshez?


"De ha inaktív a TAJ számom attól dolgozni felvesznek?"

A munkáltatód csak akkor fog tudni arról, hogy inkaktív a TAJ-számod, ha elmondod neki. Ha el is mondod neki, ez az információ számára teljesen lényegtelen.

2021. márc. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem arról híres ez a tetű kormány hogy méltányosságból megadja az egészségbiztosítást a rászorulónak. Nekem nem adták meg, azt kaptam hogy vagyonos ember vagyok, gazdagabb mint Orbán hiába nincs semmi jövedelmem mert kinyomozták hogy van egy darab földem amibe bukfencet vetni is kevés de ér X összeget. Azt tudod csinálni hogy bejelentkezel álláskeresőnek és ezzel a dokumentummal az önkormányzatnál ellátást igényelni. Abból automatikusan vonják le a TB-t. Legalábbis eddig így volt.
2021. ápr. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3as teljesen másról beszél, mint ami a kérdés volt.
2021. ápr. 2. 02:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!