Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki a háztartásban...

Ha valaki a háztartásban igazoltan pozitív akkor mindenkinek kötelező otthon maradni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel van egy család apuka csinál PCR tesztet . Másnap reggel kapja az emailt , hogy pozitív . ( tünete nincs ) Ilyenkor mi fog történni ? A család többi tagja nem mehet dolgozni? És ha valaki már elindult munkába hazakell jönnie? Ki hozza el a matricát és mikor? Kikre fog vonatkozni a karantén ? Lehet látogató? Csak azután kell otthon maradni miután a rendőr átjön és szól , hogy akkor karantén az apukának vagx az egész családnak?

2021. márc. 24. 20:58
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:
Én milyen emailt kapnék és kitől? Senkinek sincsen megadva az emailem .
2021. márc. 24. 22:15
 12/46 anonim ***** válasza:
100%

#11 Nem te kapod az email-t hanem ha van ügyfélkapuja akkor az a családtag aki pozitív lett, vagy kiskorú esetén a szülő. Ebben a határozatban van benne a karantén kötelezettség az együtt lakók számára. Akkor is ha csak albérletben lakik ott valaki.

Nekem lányom volt pozitív, a teszt eredményét az ő orvosától kellett megkérdeznünk, ő mondta el hogy karanténban kell lennünk mindannyiunknak - kötelezően és majd küldenek határozatot. Mivel nekem van ügyfélkapum és én voltam megadva a gyereknek kontaktnak, így az én ügyfélkapumra érkezett a határozat.

Akinek nincsen annak postán küldik meg de akkor is érvényes a pozitív tesztet követően a karantén ha nem kapod kézbe a határozatot. Ezt általában a munkáltatók szokták elvárni, hogy a dolgozó mutassa be MAJD, hogy tényleg karanténban kellett lennie. De aki dolgozik annak az első napon a saját háziorvosát kell értesítenie hogy a családtagja pozitív lesz és a háziorvos fogja emiatt felvenni táppénzre - a munkaadó meg ezt fogja majd megkapni később a táppénzes papírral.

Diákoknál is ugyanez van, az igazolást a hiányzásról a háziorvos állítja ki.

2021. márc. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kiskorú és diák se . Szóval a fertőzött az ügyfélkapun kap határozatot ( az legalább van neki ) . Engem miért nem értesít senki külön? Honnan tudja bárki is ott élek ? Nem adták meg az én adataimat . Honnan kéne tudnom , hogy otthon kell maradnom?

Mindegy akkor én megyek oda ahova akarok . Nekem semmi semmilyen hivatalos értesítést nem adott . Családban senkinek semmi baja nincsen . Nekem kell a fizetés ha munka nincs készen addig pénzem se lesz .

2021. márc. 24. 22:50
 14/46 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező. Ne játszd az értetlent. TE laksz ott, alapvető feltételezés, hogy beszélsz azokkal akik szintén ott laknak és ők elmondják neked hogy karantén van.

Hiába próbálkozol be azzal ha elkapnak, hogy neked nem szólt senki, akkor is megbüntetnek és nem kicsit. És meg is érdemled!

2021. márc. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
37%
14-es! Dehát nem így van! Munkatársak, rokonok, ismerősök nincsenek katanténban, miközben van beteg a háztartásban.
2021. márc. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
18%

Légyszíves gondolkozz már épp ésszel! Ha egy együtt lakó családtagod igazolt fertőzött, akkor elég nagy esély van rá, hogy az együtt lakó családtagok is megfertőződtek. Nem 100%, de elég valószínű. Ha a fertőzött ember tünetmentes, az csak annyit jelent, hogy:

- jobb esetben kevés a vírus a szervezetében, még olyan szinten van, ami nem okoz tünetet (Alacsony mértékben, de fertőzi a környezetét)

- MÉG tünetmentes, tehát sok a vírus, de még nem alakultak ki a tünetek (ez a típus a tünetek megjelenése előtt is már nagyon nagy számú vírust ürít, tehát erősen fertőző)

- a legrosszabb verzió az, ha az immunrendszere egyáltalán nem vette észre, hogy a vírus replikálódik benne (ilyen nagyon ritkán, de előfordul. Ilyenkor sajnos nem termelődik ellenanyag sem, így az ember kezelés híjján meghal. Ismét: ez nagyon, nagyon ritka, általában az immunrendszer alulműködéséről, elnyomásáról, a beteg alapvetően tud, ezt csak érdekesség képpen írtam le)


Tehát egyértelmű, hogy az együtt lakók is KÖTELESEK KARANTÉNBAN MARADNI!


Ilyenkor mi fog történni ?

Ilyenkor otthon maradtok mind a karantén időszakára. Ha van eszed, te is kérsz PCR tesztet, és ha ti még negatívak vagytok, akkor (ha nem gyerekről van szó!) elkülönítitek a beteget (Nem magára hagyni, hanem külön szobában aludjon, 10 napig csak a mosdóba menjen ki onnan, nektek meg otthon is maszk, fertőtlenítés, kézmosás.)


A család többi tagja nem mehet dolgozni?

NEM. Sem iskolába, sem "csak a kisboltba". Mindenkire a lakóhely elhagyási tilalom van érvényben.


És ha valaki már elindult munkába hazakell jönnie?

IGEN


Ki hozza el a matricát és mikor?

Postán küldik. Vagy nem küldik. Teljesen mindegy. A vírusod nem a martica kiragasztásától kezdve fertőz, hanem a PCR teszt megcsinálása előtt legalább 3-4 naptól kezdve, tehát már most megfertőztél akaratlanul egy csomó másik embert, ne legyen ennél több...


Kikre fog vonatkozni a karantén ?

Az összes együtt lakóra, akik a beteggel egy lakásban élnek. Kontakt majd az lesz, aki nem ott él, de hosszabb időre együtt voltatok (családi látogatás tagjai)


Lehet látogató?

NEM!!! Ha mégis, akkor ő is karanténba kerül, ezt köteles vagy vele közölni! Telefonon tessék locsolkodni!


Csak azután kell otthon maradni miután a rendőr átjön és szól , hogy akkor karantén az apukának vagx az egész családnak?

NEM Haladéktalanul maradjatok otthon mindannyian!


Ne haragudj, de a józan eszedet vedd már elő! A kórházak csodultig vannak fertőzöttekkel, és nem igaz, hogy egy év után SEM tudja valaki, hogyan fertőz egy vírus. Ne akard, hogy annyira elharapózzon a helyzet, hogy valóban szelektálnunk kelljen a beérkező betegek között, mert az senkinek nem jó!

Egy éve könyörök minden egészségügyes, hogy tartsátok be a szabályokat. De az emberek nem figyeltek, és most omlik össze az egészségügy éppen. Az tudod mit jelent? Nem, dehogyis tudod! Tartsátok már be a szabályokat!

Tényleg nem tudom megérteni, hogy miért merülnek fel még mindig ezek a kérdések.

Komolyan... Kérlek! Gondolkozz már reálisan!

2021. márc. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
42%

#15 Én voltam így karanténban. Itthon kellett maradnia az egész családnak.

Ami sokakat megtéveszt - talán téged is - hogy amikor külföldről érkezik valaki és kell megfigyelésre karanténba lennie, vagy ha kontakt személy az illető és azért kell megfigyelésre karanténba mennie, akkor nem kell a családtagoknak, ott élőknek vele együtt karanténba menni. Mert akkor nem egy igazolt koronavírusos beteg van velük egy lakásban.

És így is voltam, egy rokonom jött haza külföldről, nálunk lakott és csak neki kellett karanténban lennie amíg meg nem volt a negatív tesztje, másnak nem.

2021. márc. 25. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:
Azért szomorú nem értesítik az illetéseket akiknek otthon kéne lenniük , hogy hahó maradj szépen otthon . Hanem akkor szerinted aki fertőzött csak neki szólnak maradjon otthon senki másnak nem ? De ellenőrizni meg mindenki mást is ellenőriznek ? De van appos ellenőrzés is nem? Akkor nem kapok valami infót , hogy jelentkezzek be karantén appba vagy mibe ?
2021. márc. 25. 06:55
 19/46 anonim ***** válasza:
45%
14/ Igazad van.Értetlen emberen nem lehet segíteni,azért minimális együttműködési készséget feltételezne az ember a másiktól.
2021. márc. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%
Múlthéten anyám pozitív lett, hívták a kormányablakból (tényleg onnan és nem az ÁNTSZ-től) és le kellett adnia minden vele lakónak a személyi számát és hogy hol dolgozik, 1 email címet kértek még amire küldték a határozatokat (egyre az összeset), mindenki kapott aki itt lakik.
2021. márc. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!