Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki a háztartásban...

Ha valaki a háztartásban igazoltan pozitív akkor mindenkinek kötelező otthon maradni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel van egy család apuka csinál PCR tesztet . Másnap reggel kapja az emailt , hogy pozitív . ( tünete nincs ) Ilyenkor mi fog történni ? A család többi tagja nem mehet dolgozni? És ha valaki már elindult munkába hazakell jönnie? Ki hozza el a matricát és mikor? Kikre fog vonatkozni a karantén ? Lehet látogató? Csak azután kell otthon maradni miután a rendőr átjön és szól , hogy akkor karantén az apukának vagx az egész családnak?

2021. márc. 24. 20:58
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
Kérdésre válaszolva kontak kutatás útján jönnek a egy házban lévő emberek szóba . És ha téges felkeres a kontakkutato , hogy maradj otthon akkor maradsz otthon . Hiszen lehet választani jön a rendőr vagy appon keresztül maradsz elérhető . Nekem valamit választani kell és ahhoz megfognak keresni .
2021. márc. 25. 14:38
 22/46 anonim ***** válasza:
42%
#21 Most kibúvókat keresel. Egy éve harsogják mindenhol hogy aki beteg az karantén, aki beteggel kapcsolatba került, az is karantén. Mit nem tudsz megérteni? Többen leírtuk neked a konkrét tapasztalatunkat,m ami megtörtént.
2021. márc. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
72%
Úgy látszik ez nem egységes. A szomszédnál kint volt a papír, meg is kérdeztem nem kell-e valamiben segíteni, azt mondta nem, csak a fia van karanténban, ő nincs.
2021. márc. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:
Én meg most tapasztalom ami történik . Nem kerül mindenki automatikus karanténba csak a pozitív fertőzött .
2021. márc. 25. 15:34
 25/46 anonim ***** válasza:
56%

#24 Hiába pontozzátok le azokat a válaszokat, akik helyes információt osztanak meg. Gondolkozz már el, hogy mit csinálsz... Miközben kibúvókat keresel, egy rakás embert fertőztök meg, és az eü éppen összeomlóban van. Arra gondolsz, hogy aki veled együtt lakik, az vagy fertőzött, vagy nem, de leginkább igen, és továbbfertőz egy rakás másik embert, akik ebbe megbetegednek, meghalhatnak? Van egy cseppnyi felelősségérzeted?


Ha te pozitívra teszteltél, akkor az összes együttlakó veled együtt karanténba kerül. Nekik mind lakóhely elhagyási tilalom van érvényben attól függetlenül, hogy megkaptad-e a matricát, vagy nem. Mert nem a papíron, meg nem a büntetésen fog múlni, hogy továbbfertőztök-e másokat, hanem a víruson. A vírus pedig sajna nem ismeri a bürokráciát, ha pozitív vagy az akkor is fertőz, ha még nem kaptad meg a teszteredményt, vagy a matricát, vagy a határozatot. Ezt érted?


Na, éppen az ilyen emberek miatt van a katasztrófálisnál is katasztrófálisabb helyzet a kórházakban >:( Naponta emberek százai halnak meg, ezek meg kiskapukat keresnek. Ezt komolyan nem tudom elhinni!


BTW Majdnem az összes kórház várja az önkéntes segítőket a covid osztályokra, mert elfogyott a mozgósítható munkaerő. Csak szólok...

ITO-n normál esetben két ápoló jut egy lélegeztetettre. Most egy ápolóra kb 10 beteg jut. Van nektek eszetek erre még rátenni egy lapáttal? Ha már mindenképpen menni akarsz valahova, akkor menj oda segíteni...

2021. márc. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
33%
25-ös! Nem gondolod, hogy a kérdező jobban tudja, hogy mi történik vele?
2021. márc. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
42%

#26 Nem, nem tudja jobban, ez nem valódi kérdés, nem történik vele semmi.

"Ha valaki a háztartásban igazoltan pozitív akkor mindenkinek kötelező otthon maradni?

Tegyük fel van egy család apuka csinál PCR tesztet . "

Kitalált egy sztorit és kiírta kérdésbe, majd vitatkozik velünk, akiknek viszont valóban volt már része karanténban, valóban kaptunk határozatot.

2021. márc. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%

25/Igazad van,ezt én is így tudom hogy a továbbadás lehetősége miatt mindenkinek otthon kell maradnia.

Nekem a kolléganőm férje lett pozitív,most a kolléganőm azonnal önkéntesen otthon maradt 10 napra,hogy esetlegesen ne adja tovább a kórt.

Ő pedig már be is van oltva,és otthon van!

Nem értem mi ebben ennyire nehéz,hogy 27 kérdésen át ragozzuk!

2021. márc. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:
Én se nagyon . Amúgy ha érdekel valakit még a határozatot se kaptuk meg .
2021. márc. 26. 18:24
 30/46 anonim ***** válasza:
56%

#27 Sajnos a valóságban is rengeteg ilyen történet van. Pozitív PCR tesztes anyuka beviszi a 4 gyerekét az oviba, suliba. Rá egy hétre 3 iskolás osztály, és két óvodás csoport került karanténba. Pár nap múlva az egész sulit, és ovit be kellett zárni, mert 26(!) fertőzött, tünetes beteg volt, közöttük két középsős óvodás, akinek kórházi ápolásra volt szüksége. Ez csak egy eset, és nagyon sok ilyen van. Naponta látom sajnos :-(

Teljes családokat hoz a mentő :-(

Szóval még mindig vannak olyanok, akiknek nem tiszta, hogy mekkora kárt okoznak a felelőtlenségükkel, okoskodásukkal.

Kérlek, legyen mindenki észnél, kicsit sem vicc a helyzet, és az én nézőpontomból nem megkérdőjelezhető, hogy mennyire fontos ezeknek az egyszerű szabályoknak a betartása. Ha az alap szabályokat mindenki becsületesen betartaná, akkor most nem lenne ekkora baj.

2021. márc. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!