Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A facebook felderítette az...

A facebook felderítette az ismerősöket, szerintem ez illegális, jelentsem fel?

Figyelt kérdés
Direkt nem adtam az fb appnak semilyen engedélyt, vagyis nem nézheti meg a névjegyzéket. Elvileg, mégis tudja hogy milyen ismerősöket ajánljon.
2021. márc. 26. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Megadtad, csak ostoba vagy a telefonhoz is.
2021. márc. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem az engedélyeket. Soha nem volt semilyen engedélye. Mégis sorban reklámozza a hülyéket.
2021. márc. 26. 09:14
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
jaj te szegény :D
2021. márc. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Aztán biztos sokra mész egy multi beperelésével egyedül...
2021. márc. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a névjegyzék miatt ajánlotta be őket neked. Olyan intelligens az algoritmus hogy anyám telefonon beszélt egyik nap valakivel, másnap már nekem ott volt az ajánlások között az illető, miközben anyámnak sem ismerőse. És rengeteg ilyen történik, mások is csinálják, a linkedin-en lepődtem meg múltkor mert ott is történt velem ilyesmi.
2021. márc. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az ismerősök ajánlgatását nem lehet letiltani, itt is kérdezte valaki, és a facebookosok válaszoltak neki:


[link]

2021. márc. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem random embereket ajánl hanem olyanokat akik benne sincsenek a telefonkönyvben, de tényleg "ismerősök"
2021. márc. 26. 10:34
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

Na, akkor pereld be őket, hajrá!


Szerintem azt sem tudod, hogyan kezdj hozzá :)

Imádom ahogy a prolik dobálóznak a "feljelentem", "beperelem" szavakkal, aztán puffognak kettőt, kibontják a kőbányait, és az élet megy tovább :D

2021. márc. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7: külföldön már régen cikkeznek erről, hogy felderíti a kapcsolataidat. Nem a telefonkönyv alapján csinálja, így nincs mire engedélyt adnod, mert nem abból dolgozik, ha azt letiltod
2021. márc. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!